ZAISTA NEVJEROJATNO: / Griezmann opet promašio penal, vratar Valencije ispisao povijest

Nogometaši Atletico Madrida stigli su do pobjede na gostovanju u Valenciji.

2.10.2016.
13:25
Screenshot

Antoine Griezmann doveo je momčad Diega Simeonea u vodstvo golom u 63. minuti. Isti je igrač, inače, u 44. minuti promašio penal. Isto je učinio i Gabi u 69. minuti. Konačan rezultat od 2:0 postavio je Gameiro u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Alves za povijest

Francuski napadač, inače, stvarno nema sreće kada je u pitanju izvođenje najstrožih kazni.

U finalu ovogodišnje Lige prvaka protiv Real Madrida pogodio je prečku, ovog tjedna u istom natjecanju nije se proslavio protiv Bayerna.

Rekao je tada trener Diego Simeone da će Griezmann i dalje nastaviti izvoditi najstrože kazne jer su promašivali i velikani poput Maradone, Messija, Zica i drugih.

I uistinu držao se Argentinac svije riječi. Tijekom utakmice s Valencijom, sudac je pokazao na bijelu točku. Griezmann je uzeo loptu, snažno je opalio, ali je vratar Diego Alves briljantno reagirao. Riječ je ipak o specijalistu za udarce s bijele točke.

Griezmannu je to bio četvrti promašeni penal od šest u dresu Atletica.

Alves je sada stigao na brojku od 18 obranjenih penala u španjolskom prvenstvu što je najviše u povijesti tog natjecanja. Samo je u dresu Valencije od dolaska 2011. obranio osam penala, što je za dva više nego ijedan drugi vratar u Španjolskoj.

Malo zatom na istoj utakmici obranio je Alves penal i Gabiju pa je trenutno na 19 obrana udarac s bijele točke.