VODILI U ZADNJOJ MINUTI: / Cibona propustila šokirati Partizan u Beogradu

Košarkaši Cibone bili su nadomak iznenađenja u beogradskom Pioniru, no na kraju je s 85:82 slavio Partizan u 19. kolu ABA lige.

10.1.2016.
21:12

U derbiju dva posrnula velikana, Cibona je u posljednjoj četvrtini gubila i 14 razlike, u 32. minuti bilo je 78:64, no ipak su uporni "vukovi" košem Florencea poveli 81:80, uspjeli napraviti seriju 16:3 u završnici susreta. No, tu su i stali.

Skupa promašena bacanja

Skupo su ih stajala promašena slobodna bacanja, jedno Nika Slavice i dva Ante Žižića. S druge strane bili su precizni Vitkovac i Murič, pa su "crno-bijeli" na premijeri svom novom treneru Aleksandru Džikiću poklonili pobjedu.

Cibona je na kraju imala dvije prilike za produžetak, ali su šuteve za tricu promašili Jasmin Hukić i Ivan Siriščević.

Kapetan Rozić ubacio 20

U momčadi Damira Mulaomerovića koju je prošlog tjedna šokirao raskid ugovora Ivice Zupca i njegov odlazak u Cedevitu, najviše poena zabio je kapetan Marin Rozić (20), 12 je postigao Ante Žižić, 11 su dodali Andrija Žižić i Ivan Siriščević.

Kod Partizana, Vitkovac je ubacio 15, Jones 14.

Cibona je na 9. mjestu ABA lige s 8 pobjeda i 10 poraza, Partizan ima šest pobjeda i na 12. je mjestu.