LUDA UTAKMICA U JAPANU: / Nakon dva preokreta Ronaldo riješio sve dileme i upisao Real i sebe u povijest

Real Madrid po peti je put klupski svjetski prvak! Do trijumfa favoriziranom europskom prvaku nije bilo lako doći, Madriđani su tek nakon produžetaka pobijedili japansku Kashimu Antlers s 4:2 (2:2)

18.12.2016.
10:36

Real je nastavio niz utakmica bez poraza, sad je na brojci 37. Ovo je bilo treće Zidaneovo finale s Realom i treći produžeci, uz europski Superkup i Ligu prvaka.

Japanci su bili ozbiljna prijetnja, a Kashima će nakon utakmice imati velikih pritužbi na zambijskog suca Jennyja Sikazwea koji je propustio isključiti Ramosa u 90. minuti kad je zbog prekršaja trebao dobiti drugi žuti karton.

Shibasaki dvostruki strijelac

Karim Benzema doveo je u 9. minuti Real u vodstvo nakon što je Luka Modrić snažno opalio prema vratima Kashime. Golman je obranio taj udarac, ali je na odbijenu loptu natrčao francuski napadač i zabio za 1:0.

Kashima je iznenadila Real pred kraj 1. poluvremena, strijelac je bio Gaku Shibasaki. Japanci su poveli 2:1 i šokirali Madriđane, Shibasaki je ponovno bio strijelac u 52. minuti. No, već nakon osam minuta Real je uzvratio, nakon prekršaja na Lucasu Vasquezu u 16-ercu, penal je u pogodak pretvorio Cristiano Ronaldo.

Imali su Japanci raspoloženog Sogahatu na vratima, koji je branio pokušaje Ronalda i Benzeme.

Kovačić zamijenio Modrića

Ronaldo je sve riješio u prvom produžetku, zabio je u 97. i 104. minuti. Imali su Japanci prigodu, Yuma Suzuki je u 101. minuti zatresao gredu. U igru je na početku 2. produžetka ušao Mateo Kovačić odmijenivši Luku Modrića i odmah imao dobro dodavanje prema Ronaldu.

Real Madrid - Kashima Antlers 4:2

Real Madrid: Keylor, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro, Kroos; Lucas V, Benzema, Ronaldo.

Kashima: Sogahata, Nishi, Ueda, Shoji, Yamamoto, Nagaki, Ogasawara, Endo, Shibasaki, Doi, Kanazaki.

Kraj

114' Real sigurno čuva rezultat.

105' Kovačić je ušao umjesto Modrića.

Drugi produžetak

104' Ronaldo je primio loptu unutar šestnaesterca i zakucao loptu pod prečku.

101' Suzuki je zatresao vratnicu nakon udarca glavom.

98' GOOOL Ronaldo je pronašao put do mreže nakon dobre akcije.

95' Fabricio je tukao, lopta se od bloka odbila u korner.

91' Počeo je prvi produžetak.

Kraj

90' Ramos je napravio prekršaj s leđa za žuti karton, ali mu ga sudac nije pokazao. Bio bi mu to drugi žuti. Japanci su se pobunuli, ali ništa od toga.

89' Opet je Navas spasio Real.

88' Briljantna obrana Keylora Navasa. Fabricio je snažno potegao, išla je lopta prema gornjem desnom kutu, Navas ju je odbio u korner.

85' Kroos je ubacio na drugu, Benzema je tukao glavom preko gola.

81' Obje momčadi bile su sada u izglednim prilikama.

77' Modrić je opalio u blok.

73' Sogahata je obranio sjajan pokušaj Benzeme iz okreta, lopta odbila do Ronalda, posla ju je Portugalac u mrežu, ali je na kraju svirano zaleđe.

59' GOOL Ronaldo je zabio za 2:2 iz penala.

58' Penal za Real. Vazquez je pao nakon jednog starta. Japanci su tražili pregledavanje snimke, ali odluka nije promijenjena.

52' GOOL Preokert Japnaca. Gaku Shibasaki uputio je snažan šut točno u donji lijevi kut. Prekrasan gol.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' GOOL Shibasaki je zabio za 1:1 nakon loše reakcije Varanea. Šok za Madriđane u završnici poluvremena.

37' Modrić je opet tukao iz daljine, Sogahata je bio na mjestu.

27' Sogahata je sada prekrasno obranio Benzemin pokušaj s vrha 16-erca.

19' Modrić se našau u prilici, ali je njegov šut završio u bloku.

14' Vazquez je opalio preko gola.

10' GOOL! Modrić je tukao iz voleja s vrha 16-erca, vratar je obranio njegov pokušaj, lopta se odbila do Benzeme na 6-7 metara, Francuz je lako poentirao.

8' Očekivano Real dominra, ali još nema prilika.

1' Počela je utakmica.