VELIKI PREOKRET NA ETIHADU: / Sterling i Sane uništili Arsenalove ambicije i doveli City na 2. mjesto

Veliki derbi vrha 17. kola Premier lige odigrali su Etihadu Manchester City i Arsenal,a završio je iz "dva" u "jedan".

18.12.2016.
18:29

S obzirom na rezultate Chelseaja koji je nanizao čak 11 pobjeda, remi je bila opcija koja nije odgovarala ni jednoj momčadi. S ovom pobjedom City je izbio na drugo mjesto na ljestvici s 36 bodova, sedam manje od vodeće Conteove momčadi. Liverpool je s utakmicom manje (u ponedjeljak igra protiv Evertona) treći s 34, koliko ima i Arsenal koji je u posljednja dva kola doživio dva poraza.

Dominacija Guardioline momčadi u nastavku

Domaćin je s dva gola okrunio dominaciju u nastavku, kad je potpuno nadigrao "topnike".

Prvo je Leroy Sane iskoristio dodavanje Davida Silve i svladao Petra Čecha. Sudac je možda mogao dosuditi i zaleđe. Prosudite sami:

Zatim je Raheem Sterling doveo "građane" u vodstvo nakon prekrasne solo-akcije. Iskosa je, s desne strane, pogodio bliži kut Čechova gola.

U 77. minuti mogao je City i povećati vodstvo, ali je Kevin De Bruyne pogodio vratnicu.

Walcott je večeras došao je na peto mjesto Arsenalovih strijelaca svih vremena sa 63 gola, preskočivši Roberta Piresa.

I Tottenham preokrenuo

Do pobjede je došao i Tottenham, istim je rezultatom, 2:1, svladao Burnley. Po istom receptu kao i City, zaostatak 0:1 pretvorio je u pobjedu. Gosti su poveli golom Barnesa u 21. minuti, a šest minuta kasnije izjednačio je Delle Alli. Pobjedu domaćinu donio je Rose u 72. minuti.

Tottenham je peti u prvenstvu, sa samo bodom manje od Arssenala.