EUROPSKA LIGA

VATRENI U GLAVNIM ULOGAMA: Kalinić opet zabio za Fiorentinu, nesretni Perišić skrivio penal, Srna asistent

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić igra u životnoj formi.

U utakmicama Europske lige koje su počele u 21 sat istaknute uloge imali su hrvatski nogometaši Nikola Kalinić, Ivan Perišić i Darijo Srna.

MOURINHO I UNITED SE NASTAVLJAJU SRAMOTITI: Ovo se Crvenim vragovima nije dogodilo nikad u povijesti!

Milanski Inter dobro je otvorio gostovanje u Engleskoj gdje im je domaćin bio Southampton. Mauro Icardi doveo je Talijane u prednost u 33. minuti. Važno je istaknuti da je Ivan Perišić sudjelovao u akciji za gol.

Upravo je on pokušao uputiti udarac prema protivničkoj mreži, a odbijena lopta došla je do Argentinca.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela vatreni je skrivio jedanaesterac nakon što je igrao rukom u kaznenom prostoru. Srećom po njega Samir Handanovič obranio je pokušaj Dušana Tadića. Van Dijk je u 64. minuti zabio za izjednačenje, a do 2:1 Souhampton je stigao autogolom Nagatoma u 70. minuti.

Fiorentina je pak na svom stadionu ugostila češki Liberec. Talijani su rutinski odaradili posao.

Ilcić je zabio za 1:0 iz penala u 30. minuti. Nikola Kalinić povisio je na 2:0 u 43, a Cristorofo je bio precizan 73. U posljednjih šest utakmice u Serie A i Europskoj ligi zabio je ukupno osam golova. Po četiri u svakom natjecanju.

Hrvoje Milić odigrao je cijeli susret, kao i Kalinić dok Milan Badalj nije bio u momčadi.

Ukrajinski Šahtar predvođen kapetanom Darijom Srnom uspješno je odradio gostovanje kod belgijskog Genta. U pobjedi 5:3 Srna se istaknuo asistencijom kod trećeg Šahtarovog gola u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Strijelac je bio Taras Stepanenko.