TORCIDA I HAJDUK NA KOLJENIMA: / Soudani u sudačkoj nadoknadi utišao Poljud, Šimić pocrvenio poslije kaosa na travnjaku

Nogometaši Dinama slavili su na Poljudu u derbiju s Hajdukom golom Soudanija u sudačkoj nadoknadi.

17.12.2016.
13:57
PIXELL

Nogometaši Dinama osvojili su sva tri boda u derbi susretu koji je odlučen u trećoj minuti sučeve nadoknade kada se El Arabi Hilal Soudani ubacio iza obrane Hajduka i odličan centaršut Gojaka nogom neobranjivo poslao u mrežu Hajduka.

TORCIDA POSLALA PORUKU SA SJEVERA: /

'Bratimljenje nije opcija, protiv Yugo lige'

U prvom poluvremenu Dinamo je imao terensku prednost, ali je samo u dva navrata stvorio prigode iz kojih je mogao doći u vodstvo. Prva je bila u petoj minuti kada udarac Soudanija s ruba kaznenog prostora zamalo promašuje suprotni kut vratara Stipice koji je najzaslužniji što gosti nisu poveli u 22. minuti u kojoj je najprije obranio oštar udarac Jonesa iz daljine, a onda na odbijenu loptu zaustavio i udarac Soudanija iz blizine.

I u drugom poluvremenu igrala se tvrda utakmica u kojoj je Hajduk ima više loptu u svom posjedu, a u 56. minuti "bili" stvaraju prvu izglednu prigodu kada Vlašić odlično centrira a Erceg glavom gađa dobro postavljenog vratara gostiju Livakovića. U 65. minuti izgledna prigoda se ukazala i centralnom branilu Hajduka Šimiću koji nogom iz blizine šalje loptu pored gola.

U 76. minuti Nižić glavom čisti opasnu situaciju u kojoj se nakon dobrog centrašuta Stojanovića našao Soudani, a u 78. minuti najbolji pojedinac u redovima Hajduka vratar Dante Stipica brani oštar udarac Hodžića.

Osvajanjem tri boda u Splitu Dinamo je zaostatak za Rijekom smanjio na tri bodova, ali Riječani večeras igraju na Rujevici protiv Istre 1961 i imaju idealnu prigodu da prvi dio prvenstva završe sa šest bodova prednosti pred Dinamom, dok je Hajduk s 37 osvojenih bodova ostao na četvrtom mjestu.

U posljednjoj minuti utakmice nakon što je Ante Ćorić ostao ležati na zemlji, nastala je velika gužva u kojoj je Šimić zaradio crveni karton.

Susret je odigran na stadionu u Poljudu, a sudio je pred 20.000 gledatelja Zebec iz Cestice.

UŽIVO:

Hajduk - Dinamo 0:1

Hajduk: Stipica, Juranović, Nižić, Šimić, Kvesić, Savvas, Kožulj, Vlašić, T. Bašić, Erceg, Said. Klupa: Grbić, Ćosić, Ismajli, Maganto, Tudor, Vojković, Ohandza.

Dinamo: Livaković - Šitum, Sigali, Benković, Pivarić - Gojak, Jonas, Antolić - Soudani, Henriquez, Fernandes. Klupa: Šemper, Hodžić, Schildenfeld, Ćorić, Moro, Fiolić, Stojanović.

Kraj.

90+7' Zaiskrilo je sada na travnjaku, Šimić je dobio crveni karton. sve je krenulo kada je Juranović pokušao podignuti Ćorića.

90+3' GOOL Gojak je odlično ubacio sa sredine terena prema Soudaniju na desnoj strani, napadač je odlično primio loptu i prekrasnim udarcem zatresao mrežu.

90' Igrat će se još sedam minuta.

85' Nastavila se utakmica.

83' Torcida je zasula bakljama travnjak, prekinuta je utakmica. Sudac Mario Zebec prekinuo je utakmicu. Inače nakon što ga je lopta pogodila u glavu počela mu je curiti krv iz nosa pa je zatražio pomoć.

79' Hodžić je tukao iz prve s 11 metara, Stipica je odlično reagirao i spasio Bijele.

77' Ćorić je zaprijetio iz s 15 metara, tukao je u vanjski dio mreže.

76' Nižić je izbacio ispred Soudanija.

71' Jonas je napustio teren zbog ozljede. Ćorić je ušao umjesto njega.

68' Ohandza je ušao umjesto Saida.

65' Erceg je pao u kazneom prostoru, ali sudac mu pkazuje da ustane.

64' Hodžić je ušao umjesto Henriqueza.

62' Bašić je ubacio iz prekida, zagužvalo se u 16-ercu Dinama, ali je lopta na kraju otišla izvan igre.

56' Vlašić je probio stranu, ubacio je Ercega, koji je tukao glavom prema golu, Livaković je uhvatio.

47' Torcida je sada zapalila baklje te je i nekoliko dimnih bombi. Utakmica ipak nije prekinuta.

46' Nastavlja se derbi.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

37' Kožulj je zaradio žuti zbog povlačenja Henriqueza za dres.

33' Soudani je sada također tuako glavom nakon ubačaja Šituma, ali bezopasno.

31' Henriquez je tukao glavom pored gola. Modri inače u prvih 30 minuta imaju 59 posto posjeda lopte uz šest udaraca naspram jednog Hajduka.

23' Disciplinski sudac opet će imati dosta posla, Poljudom se čuju ustaški povici 'Za dom...' kao i 'Srbe na vrbe'. Bilo je o trenutku dok su dizali transparent koji možete pogledati .

22' Jonas je opasno zaprijetio iz daljine. Stipica je odbio, lopta je došla na desnu stranu do Soudanije, tukao je s pet metara, ali Stipica još jednom brani.

15' Modri su dominantniji od samog početka utakmice.

11' Zaiskrilo je između Jonasa i Juranovića nakon jednog duela. Ipak brzo se situacija smirila.

10' Navijači gromoglasno navijaju, odlična atmosfera na Poljudu.

7' Kožulj je ubacio iz prekida, tukao je Said, ali je svirano zaleđe.

5' Antolić je odigrao dugu loptu za Soudanija, napadač je tukao s ruba kaznenog prostora, ali pored vratnice.

3' Pivarić je opasno ubacio, Henriquez je bio kratak pa je Stipica pokupio loptu.

1' Počela je utakmica.

14:09 - Ante Ćorić otpao je zbog viroze, ali se našao na klupi.

13:56 - Ohandza je iznenađujuće ostao na klupi.

15:52 - Modri su osjetili poljudski travnjak.