HAJDUK IZBJEGAO BLAMAŽU U KUPU: / Splićani gubili u Solinu, ali preokrenuli i ušli u četvrtfinale

Nogometaši Hajduka plasirali su se u četvrtfinale hrvatskog Kupa, u Solinu su bili bolji od domaćina rezultatom 2:1.

26.10.2016.
15:50

Nije to bila lagana utakmica za Pušnikovu momčad, Hajduk je na poluvremenu gubio 0:1, a najviše problema Splićanima je stvarao njihov bivši igrač Mario Jelavić. Domaćini su vodili od 15. minute, kad je Jelavić pogodio glavom na ubačaj u Stipičinu mrežu.

Jelavić zabio i promašio zicer

Hajduk je uspio preokrenuti u nastavku. Dugo će Jelavić žaliti za prilikom iz 47. minute, kad je neometan šutirao, s desetak metara, pored gola.

To je "bijelima" bilo dovoljno, u sedam minuta slomio je otpor domaćina, zabili su Erceg i Futacs za četvrtinale Hajduka. Dodajmo i da je Hajduku poništen pogodak Ercega iz 56. minuti zbog zaleđa.

SOLIN - HAJDUK 1:2

Strijelci: 1:0 Mario Jelavić (15.), 1:1 Ante Erceg (64.), 1:2 Marko Futacs (71' - 11m)

90+3 - Gotova je utakmica, Hajduk je slavio na igralištu uz Jadro slavio 2:1 protiv Solina i plasirao se u četvrtfinale hrvatskog Kupa.

88' - Žuti za Saida, prije toga i za Savvasa

81' - Još jedna dobra akcija Futacsa, pogodio je vratnicu.

75' - Iz igre izlazi strijelac Solinjana Jelavić, ušao je Pavlinović.

71 ' - GOOOOL! Hajduk vodi, strijelac s bijele točke je Marko Futacs!

70' - Jedanaesterac za Hajduk, u kaznenom prostoru srušen je Juranović!

67' - Dvije izmjene, kod Hajduka ulazi Kožulj, izlazi Ćosić, za domaćina ulazi Ninčević, izlazi Grubišić.

64' - GOOOOL! Hajduk je izjednačio protiv Solina, strijelac Ante Erceg!

61' - Višić je obranio udarac Futacsa glavom nakon kornera, a zatim je sjajno reagirao Hajdukov vratar.

58' - Izmjena u redovima Hajduka, ušao je Tudor umjesto Bašića.

56 ' - Ercegu je poništen gol zbog zaleđa.

55' - Hajduk je bio u prilici izjednačiti, ali propustio je još jednu priliku.

47' - Jelavić je mogao udvostručiti vodstvo, ali je promašio s 10 metara.

Kraj 1. poluvremena, Solin vodi 1:0 i još ga 45 minuta dijeli od senzacije.

45' - Žuti karton za Memollu, prije toga je Said tukao prema vratima domaćina, ali preko gola.

43' - Ništa od jedanaesterca za Hajduk, domaći branič izbio je loptu ispred Ercega.

35' - Žuti karton i za Mrkovića.

31' - Žuti karton za Farića.

28' - Hajduk se muči s organiziranjem akcija, Solinjani se organizirano brane. Memolla je krivo dodao loptu.

23' - Solin nastavlja s napadima.

15' - GOOOOOL! Domaćini su poveli, zabio je Jelavić! Bivši talent Hajduka koji je svojedobno bio i u Manchester Cityju, zabio je protiv svog bivšeg kluba. Glavom je pospremio ubačaj u Stipičinu mrežu.

5' - Šansa za domaće, Mario Jelavić je bio u prilici, ali ga je Šimić uspio omesti i izbaciti loptu u korner

3' - Hamza je imao veliku priliku, ali je vratar Solina Višić obranio. ali mu je golman Višić obranio. No, u petoj minuti Jelavić je pobjegao i imao šansu za Solin, no Šimić ga je uspio omesti i izbaciti loptu u korner.