KATASTROFA OSIJEKA U ZAPREŠIĆU: / Inter šokirao bijelo-plave, druga momčad lige potučena do nogu

U utakmici 15. kola Prve HNL Inter je u Zaprešiću pobijedio Osijek sa 3-1 (2-0).

3.11.2017.
19:55
Goran Stanzl/PIXSELL

Osječani su bili bolji suparnik u samom otvaranju utakmice no nisu uspjeli terensku inicijativu pretvoriti u rezultatsku prednost da bi domaći uspjeli povesti u 31. minuti. Branič Vedran Dalić je preciznim prizemnim udarcem sa 15-ak metara pronašao put lopti do mreže.

Na 2-0 povisio je Tomislav Mazalović u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iskoristivši kazneni udarac nakon Škorićeva igranja rukom.

INTER RAZBIO OSJEČANE: Publika u Zaprešiću svjedočila provom iznenađenju 15. kola HNL-a

U nastavku susreta Osječani su stvorili nekoliko izglednih situacija, no obrana se istaknuo vratar Intera Krševan Santini. Inter je u 78. minuti iz protunapada stigao i do trećeg pogotka kojega je postigao Nikola Rak, da bi dvije minute potom Gabrijel Boban smanjio na konačnih 3-1.

Pred 500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Križarić iz Čakovca.

S nova tri boda Inter je stigao na peto mjesto sa 21 bodom, dok je drugi Osijek ostao na 27 bodova.

Vodeći Dinamo ima 34 boda, dok su Rijeka i Hajduk sa po 25 bodova na trećoj i četvrtoj poziciji.

UŽIVO

Inter Zaprešić - Osijek 3:1

KRAJ

83' Ejupi je pucao glavom, a Santini je opet odlično reagirao.

80' GOOL Mudražija je odigrao za Bobana, koji je iskosa s oko sedam metara metara loptu poslao u donji lijevi kut.

78' GOOL Blažević je pronašao Raka sjanim pasom, ovaj je ušao u šesnaesterac i matirao Malenicu.

76' Zekić je ubacio u igru Ejupija umjesto Baraća.

71' Zaredali su Osječani sada s prilikama, ali rezultat se nije mijenjao. Prvo je Boban tukao iz okreta, potom je Grezdatpokušao glavom da bi Santini nakon toga pročitao pokušaj dodavanje Marića za Mudražiju.

62' Velika šansa za Inter. Andrić je nakon solo prodora odigrao za Raka, koji loše reagirao u izvrsnoj situaciji.

58' Osječani su zaprijetili iz prekida preko Marića, ali Santin je spreman.

54' Hajradinović je tukao s ruba kaznenog prostora, ali je Santini bio dobro postavljen.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' GOOL Inter je povećao vodstvo iz penala. Škorić nakon ubačaja iz kornera igrao rukom, a Mazalović je iskoristio priliku i zabio.

31' GOOL Postonjski je ubacio iz kornera, Lopa je loše ragira, a Dalić je s 11 metara zakucao loptu u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

23' Osijek dominira, uputio je četiri udarca, a domaćin tek jedan.

14' Inter je uzvratio. Raka je komplicirao u dobroj situaciji, potom se pred Malenicom našao Andrić, ali je vratar Osijeka uspio prije njega doći do lopte.

9' Prenga je napustio igru zbog ozljede, ušao je Dalić.

5' Barać je tukaglavom, ali je Santini dobro reagirao.

1' Počela je utakmica.