BIT ĆE POSLA ZA OKO SOKOLOVO: / Hodžić srušio Cibaliju, Dinamu poklonjen penal

U susretu 22. kola Prve HNL Dinamo je u Vinkovcima pobijedio Cibaliju 2-1, a pobjednički pogodak 'modri' su zabili iz dvojbenog kaznenog udarca u 89. minuti.

26.2.2017.
14:42

Dinamo je bio bolji, dominirao je cijeli susret, međutim još će se dugo pričati o kaznenom udarcu kojeg je Damir Batinić dosudio u posljednjim trenucima susreta za 'modre'.

MODRIMA POKLONJEN PENAL: /

Pogledajte spornu situaciju koja je podigla sve na noge

Hrvatski prvak je poveo u 72. minuti golom Armina Hodžića koji je sjajnim udarcem s desetak metara pogodio u rašlje. Domaćin je u 87. minuti uspio izjednačiti nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Ivan Zgrablić. Međutim, radost domaćih navijača kratko je trajala. Tri minute kasnije Batinić je dosudio više nego dvojben kazneni udarac za Dinamo nakon što je Soudani pao u kaznenom prostoru.

Hodžić je bio siguran i Dinamo je došao do pobjede kojem je nastavio 'lov' za vodećom Rijekom.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda Dinama, te 13. utakmica bez poraza.

S druge strane Cibalija je upisala sedmi poraz u posljednjih osam kola. Posljednju pobjedu Vinkovčani su ostvarili 31. listopada 2016. protiv Splita.

Rijeka vodi na ljestvici sa 55 bodova, Dinamo je drugi sa 52 boda i utakmicom više dok je treći Hajduk sa 41 bodom. Cibalija je posljednja s devet bodova, tri manje od Splita na devetoj poziciji koja osigurava dodatne kvalifikacije.

UŽIVO:

Cibalia - Dinamo 1:2

Cibalia: Matković - Žderić, Tipurić, Markić, Romić - Muženjak, Crnčević - Baša, Glavica, Mišić - Mastelić. Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Pavičić, Antolić - Olmo, Ćorić, Šitum - Hodžić.

Kraj

89' Penal za Dinamo. Soudani je pao u šesnaestercu bez ikakvog kontakta, Dvojbena situacija. Hodžić je zabio.

72' GOOL Sammir je lijepo prograo za Hodžića, napadač Dinama lijepo je iz okreta tukao i zabio.

68' Stojanović je dobio žuti karton.

51' Sammir je izveo slobodan udarac, ali Matković hvata.

46' Utakmica se nastavila. Soudani i Sammir su ušli, Olmo i Ćorić.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

37' Olmo je bio u prilici utakmice. Tukao je s pet metara, ali je Matković obranio čisti zicer.

36' Pucao je Antolić s 20-ak metara pokraj lijeve stastive.

28' Stojanović je ubacio na prvu, ali je Tipurić glavom otklonio opasnost.

27' Modri dominiraju, Cibalia je potpuno nemoćna, međutim još uvijek nema golova.

17' Šitum je lijepo tukao, pokušao je prebaciti Matkovića, s vršcima prstiju odbio je vratar Cibalije loptu u korner.

14' Šitum se odlučio na udarac malo iskosa s lijeve strane s nekih 20 metara, a lopta je otišla pokraj desne vratnice.

1' Počela je utakmica.

14.40 - Sammir, Soudani i Guilherme ostali su na klupi.