SVE JE OSTALO OTVORENO: / Lokosi odigrali 0:0 protiv Vorskle, Rijeka se s istim rezultatom vraća iz Istanbula

U 3. pretkolu Europske lige, Lokomotiva je pred tek 300-tinjak gledatelja u Maksimiru odigrala 0:0 protiv ukrajinske momčadi Vorskla.

28.7.2016.
21:15

Lokosi su prošli Santa Colomu iz Andore i finski RoPS Rovaniemi, dok su se Riječani tek sad, u 3. pretkolu, uključili u europsko natjecanje.

Lokomotiva - Vorskla 0:0

Lokomotiva: Zagorac - Bartolec, Majstorović, Perić, Rozman - Capan, Ćorić - Grezda, Ivanušec, Fiolić - Marić. Vorskla: Šust - Siminin, Ditjatev, Česnakov, Perduta - Tkačuk, Skljar - Kobahidze, Zaričnjuk, Rebenok- Hljobas.

Bila je to utakmica siromašna prigodama, odigrana u otužnom ambijentu sablasno praznih tribina maksimirskog stadiona.

Tomislav Ivković vratio se na klupu Lokomotive, nakon što je privremeni trener bio Mario Tokić. Danijel Zagorac, na vratima lokosa, dok je Ivković u prvih 11 gurnuo Antu Majstorovića.

Vratari su bili prilično nezaposleni u prvom poluvremenu, udarci Ivanušeca i Marića su blokirani, dok su Ditjatev i Zaričnjuk bili neprecizni.

Sjajnu prigodu imao je Eros Grezda u 43. minuti, kada je zaobišao vratara Šusta, ali je put lopte do mreže presjekao branič Perduta.

Zaigrao bivši hajdukovac Bartulović

U nastavku, priliku Vorskle kreirao je Skljar proigravši Kobahidzea koji je gađao iznad grede. U 66. minuti u igru je ušao bivši hajdukovac Mladen Bartulović.

Minutu kasnije, Ivković je na teren poslao napadača Dejana Radonjića, zamijenivši Mirka Marića.

Mladi Ivanušec odigrao je u 73. minuti dupli pas s Fiolićem nakon čega je izašao sam pred ukrajinskog vratara. Šust mu je uspio obraniti.

Na kraju su zaprijetili Ukrajinci. Perduta je u 86. minuti proigrao Kolomoeca, koji je izbio pred vratara Zagorca, ali je branič gostiju loše reagirao.

Uzvratni susret je 4. kolovoza u Poltavi.

Başakşehir - Rijeka 0:0

Başaksehir: Volkan Babacan - Ucar, Ayhan, Epureanu, Albayrak - Tekdemir, Emre Belozoglu - Višća, Holmen, Doka - Batdal. Rijeka: Prskalo - Ristovski, Elez, Mitrović, Zuta - Maleš, Bradarić - Tomasov, Gavranović, Vešović - Bezjak.

Istanbul Başakşehir ugostio je Riječane na stadionu Fatih Terim, sa 17 tisuća mjesta, izgrađenom za 50 milijuna eura.

Prošle sezone Rijeka je zapela u Europi, spotaknula se u pretkolu na Aberdeen, sad se momčad s Rujevice nada da će ipak izboriti plasman u skupinu Europske lige.

Na početku utakmice dva puta je zaprijetio Marin Tomasov, ali je njegove pokušaje obranio Volkan Babacan.

U 25. minuti igranje rukom u Rijekinom 16-ercu, ali na žalost turske momčadi, sudac nije pokazao na bijelu točku. Tri minute kasnije, još jedna sjajna reakcija Babacana, koji je obranio udarac glavom Vešovića.

Promašaj Tomasova

Marin Tomasov propustio je veliku priliku u 54. minuti, bila je to stopostotna šansa nakon proigravanja Gavranovića. Tomasov se našao "oči u oči" s Babacanom, ali je turski vratar još jednom odlično reagirao. Tomasov je mogao asistirati Vešoviću, ali odlučio se šutirati...

Prskalo spasio Riječane

Na kraju utakmice, u sudačkoj nadoknadi, šansu utakmice imao je Cengiz Under koji je sam izbio pred Prskala, ali je riječki vratar fenomenalnom reakcijom skinuo udarac domaćeg igrača.

Rezultati prvih susreta 3. pretkola Europske lige:

Istanbul Basaksehir (Tur) - RIJEKA (HRV) 0-0 Oleksandrija (Ukr) - HAJDUK (HRV) 0-3 LOKOMOTIVA (HRV) - Vorskla Poltava (Ukr) 0-0 Heracles Almelo (Niz) - Arouca (Por) 1-1 AEK Larnaca (Cip) - Spartak Moskva (Rus) 1-1 Slavia Prag (Češ) - Rio Ave (Por) 0-0 IFK Gotheborg (Šve) - HJK Helsinki (Fin) 1-2 Austria Beč (Aut) - Spartak Trnava (Slk) 0-1 Lille (Fra) - Gabala (Aze) 1-1 Zaglebie Lubin (Polj) - SonderjyskE (Dan) 1-2 Torpedo (Blr) - Rapid Beč (Aut) 0-0 Jelgava (Lat) - Beitar Jerusalem (Izr) 1-1 Birkirkara (Mal) - Krasnodar (Rus) 0-3 Grasshoppers (Švi) - Apollon Limassol (Cip) 2-1 Luzern (Švi) - Sassuolo (Ita) 1-1 Panathinaikos (Grč) - AIK Stockholm (Šve) 1-0 Vojvodina (Srb) - Dinamo Minsk (Blr) 1-1 Genk (Bel) - Cork City (Irs) 1-0 Škendija (Mak) - Mlada Boleslav (Češ) 2-0 Osmanlispor (Tur) - Kalju Nomme (Est) 1-0 Pandurii (Rum) - Maccabi Tel Aviv (Izr) 1-3 Hertha Berlin (Njem) - Brondby (Dan) 1-0 Videoton (Mađ) - Midtjylland (Dan) 0-1 Gent (Bel) - Viitorul Constanta (Rum) 5-0 Aberdeen (Ško) - Maribor (Slo) 1-1 Domžale (Slo) - West Ham (Eng) 2-1