GOTOVO JE, GOTOVO: / Juventus slavi 'scudetto', Mandžukić na rođendan junak u pobjedi Torineza

Juventus je prvak Italije! Torinezi su šesti uzastopni naslov potvrdili pobjedom protiv Crotonea 3:0 u pretposljednjem, 37. kolu Serie A.

21.5.2017.
14:34
AFP, FILIPPO MONTEFORTE

Allegrijeva momčad je i matematički potvrdila naslov, kolo prije kraja ima četiri boda više od Rome i može slaviti svoj 33. "scudetto", šesti uzastopce. Prva tri u novoj Juventusovoj eri, koji ove sezone lovi trostruku krunu, osvojena su u eri Antonija Contea, njegov niz ponovio je Massimiliano Allegri. Staroj dami preostao je još posljedni korak u sezoni, pokušati osvojiti Ligu prvaka, 3. lipnja u finalu protiv madridskog Reala.

U DANU SLAVLJA ŠOK ZA JUVENTUS: /

Marko Pjaca za meti rimskog velikana

Rekorderi Juventus i Buffon

Juventus je tako postao prva momčad kojoj je uspjelo osvojiti šest uzastopnih naslova, kao da se radi o HNL-u, a ne jednoj od najjačih liga na svijetu. Rekorder je i Gianluigi Buffon, ni jedan igrač u Serie A nema osam naslova, što je uspjelo legendarnom vrataru.

Mandžo načeo mrežu Crotonea

U utakmici protiv Crotonea nije bilo nikakve neizvjesnosti, Mandžukić je sjajn na drugoj vratnici pritrčao na ubačaj Juana Cuadrada, lopta je prošla Gonzala Higuaina, ali Mandžo je bio spreman. Sjajno je u 93. minuti pokušao iz daljine hrvatski napadač, ali je kranjim naporom vratar Crotonea uspio izbaciti loptu u gol aut.

Na 2:0 povisio je iz sjajnog slobodnjaka Paulo Dybala u 39. minuti, dok je u završnici susreta, u 83. minuti Alex Sandro pootavio konačnih 3:0.

Genoa se spasila ispadanja, pobjeda Milana

Milan je kod kuće s uvjerljivih 3-0 i 90-minutni učinak Marija Pašalića slavio protiv Bologne, pa slavna momčad kolo prije kraja ima šesto mjesto koje vodi u Europu. Andrija Balić je odigrao 60 minuta, a Stipe Perica ostao na klupi kod Udinesea koji je doma odigrao 1-1 s Sampdorijom.

Genoa našega trenera Ivana Jurića spasila se ispadanja zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Torinom (2-1), a posljednje kolo odlučuje hoće li ligu napustiti Crotone ili Empoli, koji je danas izgubio kod kuće protiv Atalante (0-1). Empoli ima bod više i ide u goste već otpisanome Palermu, dok Crotone doma dočekuje Lazio.

JUVENTUS - CROTONE 3:0

Strijelci: 1:0 Mandžukić (13.), 2:0 Dybala (39.), 3:0 Sandro (83.)

Juventus: Buffon, Sandro, Benatia, Bonucci, Alves, Pjanić, Marchisio, Cuadrado, Dybala, Mandžukić, Higuain

Crotone: Cordaz, Rosi, Ceccherini, Ferrari, Martella, Rohden, Crisetig, Barberis, Nalini, Tonev, Falcinelli

Kraj utakmice

90+3 - Pokušao je Mandžo iz daljine iznenaditi Crotoneovog vratara, promašio je za par centimetara, a Cordaz je uspio nekako izbaciti tu loptu.

90' - Čeka se kraj utakmice, Juventus je talijanski prvak.

83' - GOOOOOL! Juventus je ipak uspio doći do trećeg pogotka, strijelac je bio Alex Sandro, i to nakon što je pogodak potvrđen video-tehnologijom.

76' - Neće lopta više u gol Crotonea, pokušao je Pjanić, ali ostaje 2:0.

49' - Sjajno je Manždo prsima uštopao loptu, ali nije potom uspio zaprijetiti obrani Crotonea

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, još 45 minuta, ako ostane ovaj rezultat, dijeli Juve od naslova

Kraj 1. poluvremena

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme, Juventus je već u prvih 45 minuta napravio sve da danas proslavi naslov. Ima dva gola prednosti.

39' - GOOOOL! Juventus vodi 2:0, prekrasno je iz slobodnog udarca pogodio Paulo Dybala!

20' - Crotone je ovim rezultatom u nezavidnoj poziciji, jer nakon samo jedne sezone u Serie A, u koju ih je uveo hrvatski trener Ivan Jurić, prijeti mu ispadanje u drugu ligu. U posljednjem kolu Crotone dočekuje jaki Lazio.

15' - Statistika kaže da je od sedam golova ove sezone u Serie A, Mandžukić zabio tri na asistenciju Cuadrada. postao je prvi igrač Juventusa koji je zabio na svoj rođendan, nakon legendarnog Alessandra Del Piera u studenom 2008.

13' - Goool! Mario Mandžukić odlučio si se darivati gol na vlastiti rođendan! Sjajno je iskoristio ubacivanje Cuadrada i matirao vratara Crotonea Cordaza. Ubacio je Cuadrado s desne strane, lopta je prošla Higuaina, ali je na drugoj vratnici bio hrvatski napadač koji je s čuvarom na leđima zabio.

1' - Počela je utakmica u Juventus Areni, Mario Mandžukić je u prvih 11 Juventusa koji je prošlog tjedna osvojio talijanski Kup, danas može potvrditi naslov prvaka, a 3. lipnja čeka ga finale Lige prvaka protiv Reala. Sudac utakmice je Paolo Silvio Mazzoleni.

14:00 - Danas Mario Mandžukić slavi 31. rođendan, a naslov s Juventusom, drugu godinu za redom, bio bi mu najljepši dar.