JUVE SRUŠIO NAPOLI: / Higuain izazvao euforiju u Torinu, Argentinac potopio bivši klub

Nogometaši Juventusa stigli su pobjede (2:1) u velikom derbiju protiv Napolija u sklopu 11. kola talijanske Serie A.

29.10.2016.
20:44
AFP, MARCO BERTORELLO

Prvo poluvrijeme utakmice nije ponudilo ono što se očekivalo od utakmice između momčadi koje konkuriraju za naslov prvaka. Imale su obje momčadi po nekoliko poluprilika, ali niti jedna momčad nije ugrozila vrata Giggija Buffona, odnosno Pepea Reine.

Trenutak koji je vrijedan pamćenja ozljeda je Giorgija Chiellinija u 39. minuti.

Međutim, drugo poluvrijeme pružilo je sve ono što prvo nije. Juventus je poveo već u 50. minuti. Nakon gužve lopta je došla do Bonuccija, a on ju je silovito zakucao u mrežu. Samo četiri minute kasnije ukazao se Jose Callejon.

Rezultat se nije mijenjao do 70. minute kada je na scenu stupio Gonzalo Higuain. Primio je loptu unutar 16-erca pa ju je neobranjivo poslao u mrežu. S obzirom da je do ljeta bio član Napolija pogodak nije proslavio.

U posljednjih pet minuta Napoli je imao dvije velike prilike, ali se rezultat nije mijenjao.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu, a još se jednom pokazalo kako on i Higuain dosta loše funkcioniraju kada su zajedno u sastavu.

Juventus je ostao vodeća momčad s 27 bodova. Roma je druga s 22 i utakmicom manje, dok je Napoli treći s 20 bodova.

UŽIVO:

Juventus - Napoli 2:1

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Khedira, Hernanes, Pjanic, Alex Sandro, Mandžukić, Higuain.

Napoli: Reina; Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Diawara, Hamsik; Callejon, L. Insigne, Mertens. Zamjene: Rafael, Strinić, Giaccherini, Jorginho, Maggio, Maksimovic, Zielinski, Sepe, Rog, Tonelli, El Kaddouri, R. Insigne.

73' Mertens je fantastično tukao, ali pokraj gola.

70' GOOL Higuain je zabio za 2:1. Očekivano nije se veselio golu.

54' GOOL Jose Callejon sjajno zabio nisko po sredini gola nakon što mu je odličnu loptu dodao Lorenzo Insigne.

50' GOOL Bonucci je zabio za vodstvo Juventusa. Nakon pogreške Fazija Ghoulama nije imao težak zadatak.

Drugo poluvrijeme

41' Zaiskrilo je sada između Mandžukića i Reine.

39' Cuadrado je ušao umjesto ozlijeđenog Chiellinija.

24' Khedira je ubacio za Higuaina, njegov udarac Reina je odbio u korner.

20' Reina je krivo procjenio ubalčaj s deene strane, lopta je došla do Lichtsteiner, koji je tukao preko gola.

12' Higuain je gurnuo dobro za Mandžukića, Reina je prihvatio loptu u ključnom trenutku.

1' Počela je utakmica.