SPEKTAKL NA OLD TRAFFORDU: / Mourinho srušio Guardiolu, Katalonac u najvećoj krizi karijere

Jose Mourinho i Manchester United uzvratili su Pepu Guardiolu i njegovoj momčadi za nedavni prvenstveni poraz na Old Traffordu.

26.10.2016.
20:37

U osmini finala Liga kupa crvena strana Manchestera slavila je protiv plave na domaćem travnjaku s minimalnih 1:0.

Portugalac je za derbi poslao dosta jaku momčad na travnjak. Pogba, Ibrahimović, Rashford i Mata istrčali su na Old Trafford, dok je s druge strane Pep Guardiola za ovaj susret odlučio poštedjeti najveće zvijezde.

Prvo poluvrijeme se igralo dosta mirno. Domaćini su dosta pritisnuli u drugoj polovici prvog dijela, ali golova nije bilo. Prijetili su Ibrahimović i Rashford, dok je s druge strane opasan bio pokušaj Ihenacha u 40. minuti.

Nastavak je pružio puno više. Paul Pogba već je u 49. minuti imao priliku zabiti gol. Ibrahimović ga je sjajno našao na lijevoj strani, Francuz je gađa prvi kut, ali je Caballero uz pomoć stative sačuvao mrežu praznom.

Guardioli negativan rekord

Manchester United stigao je do vodstva u 55. minuti. Ibrahimović je gurnuo loptu za Matu, Španjolac je bio precizan. Švedskom napadaču to je bila prva asistencija u 13 utakmica za United.

Do kraja utakmice obje momčadi imale su po nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao. Ovo je Guardioli po prvi put u trenerskoj karijeri da je šest utakmica bez pobjede!

UŽIVO:

Manchester United - Manchester City 1:0

West Ham - Chelsea 2:1

Sastavi:

Man Utd: De Gea; Valencia, Rojo, Blind, Shaw; Carrick, Herrera; Mata, Pogba, Rashford; Ibrahimović.

Man City: Caballero; Maffeo, Otamendi, Kompany, Clichy; Fernandinho, Garcia; Navas, Nolito, Sané; Iheanacho.

2:1 GOOL Chelsea je smanjio u 95. minuti preko Garyja Cahill.

79' Ibrahimović je pokazao svoj talent, odigrao je lijepo za Rashforda, ali ostalo je 1:0.

70' Kolarov je tukao iz slobodnog udarca visoko preko gola.

54' GOOL United je poveo golom Juana Mate. Zlatanu Ibrahimoviću bila je ovo prva asistencija u 13 utakmica za United.

49' Odlična šansa za United. Ibrahimović je odigrao lijevo za Pogbu, iz prve je Francuz tukao, Caballero je sjajno reagirao pa se lopta od vratnice odbila van.

46' Nastavila se utakmkica u Manchesteru. Svoje mišljenje o njoj izrazila je i legenda Liverpoola:

2:0 - West Ham je povećao. Fernandes je zabio prekrasnim udarcem s 20-ak metara.

45' Kraj prvog dijela u Manchesteru.

37' United pritišće. Rashford je sada bio u prilici, blokiran mu je udarac.

36' Šansa! Shaw je prošao lijevom stranom, poslao je povratnu za Zlatana, lopta se od Otamendija odbila u korner.

31' Navijači Uniteda dosta su ljuti na Mourinha jer za ovu utakmicu niti na klupu nije stavio ovoljetno pojačanje Mikhytariana.

29' Dosta nezanimljiv dvoboj igra se za sada na Old Traffordu.

23' Ibrahimović je tukao iz slobodnog udarca s oko 25 metara, ali se lopta od živog zida odbila u korner.

16' Schweinsteiger je na tribinama. Poznato je da Mourinho ne računa na njega.

9' Domaćini dominiraju, ali još nema prilika.

1' Počela je utakmica u Manchesteru.

1:0 - GOOL! West Ham je poveo protiv Chelseaja. Kouyate je bio strijelac u 11. minuti.

20:34 - Londonski derbi počinje u 20:45, a mančesterski 15. minuta poslije.