OGLAS

BARÇA OSIGURALA OSMINU FINALA: / Ter Stegen spasio Katalonce, Raketa pogodio stativu

Lista klubova koji su izborili plasman u osminu finala Lige prvaka duža je za još dva imena, u srijedu su drugi krug natjecanja osigurali Barcelona i Chelsea.

22.11.2017.
22:55

Uoči posljednjeg kola osam klubova je osiguralo nastavak natjecanja, a još osam viza bit će podijeljeno nakon posljednjih 90 minuta natjecanja po skupinama. Plasman u osminu finala do sada su osigurali branitelj naslova Real Madrid, te PSG, Tottenham, Manchester City, Bayern, Bešiktaš, Chelsea i Barcelona.

U derbiju večeri Juventus i Barcelona su odigrali bez pogodaka što je Kataloncima bila dovoljno za potvrdu prvog mjesta, dok će Juve prolaz tražiti u zadnjem kolu na vrućem gostovanju u Pireju.

Najveće iznenađenje prije početka utakmice bio je izostanak Lionela Messija u početnoj postavi Barcelone. Dio španjolskih medija je objavio kako je Barcin trener čuvao argentinskog majstora za derbi protiv Valencije, no pojavila se i vijest kako je Messi u sukobu s upravom kluba oko novog ugovora.

Niti Mario Mandžukić nije započeo od prve minute u dresu Juventusa, ali je prije početka utakmice dobio velike ovacije s tribina. Navijači torinske 'Stare dame' su hrvatskom napadaču posvetili i transparent preko cijele tribine na kojem je uz njegovu sliku pisalo "Ratnici među ljudima".

LUDA VEČER NA PARKU PRINČEVA: /

PSG zabio sedam komada i postavio novi rekord, United pao u Baselu

U prvom poluvremenu gledali smo slab nogomet bez previše prilika. Najbliže golu bili su gosti u 22. minuti kada je Ivan Rakitić pogodio vratnicu. Hrvatski reprezentativac je ubacio iz slobodnog udarca, lopta nije nikoga dirala i pogodila je vratnicu nakon što ju je u zadnji trenutak skrenuo Buffon. Messi je ušao u igru u 56. minuti, no situacija na terenu se nije promijenila. Mandžukić i Marko Pjaca nisu nastupili za Juve, dok je Rakitić igrao cijeli susret za Barcu.

Veliku priliku na kraju utakmice imao je Juventus. Dybala je odapeo s ruba kaznenog prostora, lopta je išla u gol tik uz vratnicu, ali Ter Stegen je to čudesno obranio i spasio Barcelonu od poraza. Od posljednja 24 udarca prema golu Barce, Ter Stegen je uspio zaustaviti čak 23, odnosno 96% udaraca.

U drugom susretu iz skupine Sporting je u Lisabonu pobijedio Olympiacos 3-1 ostavši u igri za prolaz. Portugalci su slomili grčkog prvaka u posljednjih pet minuta prvog dijela postigavši dva gola, a strijelci su bili Bas Dost (40) i Bruno Cesar (43). Pobjedu Sportinga potvrdio je Dost u 67. minuti postigavši svoj drugi gol na utakmici. Poraz Olympiacosa ublažio je Odjidja u 86. minuti.

Barcelona vodi sa 11 bodova, Juventus ima osam, Sporting sedam, a Olympiacos jedan bod. U zadnjem kolu Barcelona dočekuje Sporting, dok Juventus gostuje u Pireju.

JUVENTUS - BARCELONA 0-0

Juventus: Buffon, Barzagli, Rugani, Benatia, Cuadrado, Khedira, Pjanic, Alex Sandro, Douglas Costa, Dybala, Higuain

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Umtiti, Digne; Paulinho, Rakitic, Busquets, Iniesta; Deulofeu, Suarez

Anderlecht - Bayern 1-2

Atletico Madrid - Roma 2-0

Basel - Manchester United 1-0

PSG - Celtic 7-1

Sporting - Olympiakos 3-1

90+5' - Kraj je dosuđen na svim utakmicama.

92' - Što je sada obranio Ter Stegen! Dybala je tukao snažno tik uz desnu vratnicu Barcinog vratara koji se ispružio i čudesno obranio njegov udarac!

90' - GOOOOL! Basel - Manchester United 1-0. Švicarci su šokirali Crvene vragove u samoj završnici, zabio je Lang!

88' - GOOOOL! Sporting - Olympiakos 3-1. Smanjili su Grcin, strijelac je Odjidja-Ofoe.

85' - GOOOOL! Atletico - Roma 2-0. Kevin Gameiro riješio je pitanje pobjednika u Madridu!

83' - Udarac je s nekih 20 metara okušao Costa, ali promašio je cijela vrata Barcelone.

80' - GOOOOL! PSG - Celtic 7-1. U strijelce se upisao i Dani Alves.

79' - GOOOOL! PSG - Celtic 6-1. Drugi gol večeras zabio je Edinson Cavani!

77' - GOOOOL! Anderlecht - Bayern 1-2. Tolisso je nakon asistencije upisao i pogodak i vratio prednosti Nijemcima.

75' - GOOOOL! PSG - Celtic 5-1. Strijelac petog pogotka za Francuze je Marco Verratti.

74' - Pique je neporezno s obje ruke gurnuo Costu u šesnaestercu, ali sudac Mažić smatra kako je sve bilo čisto i nema razloga za sviranje najstrože kazne.

69' - GOOOOL! Atletico - Roma 1-0. Griezmann je zabio vrlo važan gol za Madriđane!

66' - GOOOOL! Sporting - Olympiakos 3-0. Fernandes je povećao vodstvo.

66' - Betnancur je ušao u igru umjesto Miralema Pjanića.

64' - Slobodni udarac je izveo Messi, a njegov pokušaj završio je jednako kao Suarezov prije petnaestak minuta - par centimetara iznad gola.

63' - GOOOOL! Anderlceht - Bayern 1-1. Izjednačio je za Belgijce Hanni.

62' - U posljednja četiri gostovanja Barcelona je zabila samo jedan pogodak! Mažić je svirao slobodni udarac za Barcu na nekih 25 metara od gola.

56' - Valverde je iz igre izvadio Deulofeua, a u igru je ušao Leo Messi!

51' - GOOOOL! Anderlecht - Bayern 0-1. Lewandowski je doveo Bavarce u vodstvo na asistenciju Tolissoa.

50' - Potegao je Suarez iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, lopta je dirala nekog u živom zidu i otišla za malo preko gola Buffona.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

45+1' - Milorad Mažić označio je kraj prvog poluvremena i poslao igrače na odmor.

45' - Pokušao je Suarez udarcem iz daljine, ali njegov je pokušaj završio daleko od gola Buffona.

44' - Odlična prilika za Juventus! Oštro je pucao Dybala iskosa s nekih 7,8 metara, ali njegov je udarac otišao za malo preko gola.

43' - GOOOOL! Sporting - Olympiakos 2-0. Bruno Cesar povisio je rezultat!

40' - GOOOOL! Sporting - Olympiakos 1-0. Poveli su Portugalci golom Basa Dosta.

37' - Cuadrado je zakomplicirao izglednu situaciju, išao je na nepotrebno dodavanje te je naposlijetku uputio udarac koji je zavrpio visoko na tribinama.

36' - GOOOOL! PSG - Celtic 4-1. I četvrti gol u mreži Celtica, ovaj put zabio je Mbappe.

36' - Dobro je Barcelona kombinirala i Semedo je nabacio pred gol Juventusa, ali nisu Katalonci uspjeli iskoristiti tu lijepu utakmicu.

30' - Paulinho je pao u šesnaestercu Juventusa, ali sudac nije nasjeo na njegov pokušaj te mu je dao žuti karton zbog simuliranja.

29' - GOOOOL! PSG -Celtic 3-1. Cavani je povećao prednost Parižana.

22' - GOOOOL! PSG - Celtic 2-1. Nakon lijepe akcije ponovno je strijelac Neymar, gotovo na identičan način kao kod prvog gola.

22' - Velika, prilika za Barcelonu. Rakitić je izveo slobodni udarac i ubačajem u 16 metara tražio nekog od suigrača, ali lopta je prošla pokraj svih i udarila u stativu, a Paulinho se nije najbolje snašao s odbijenom loptom.

21' - Pjanić je neprezno srušio Iniestu na sredini terena te mu je sudac Mažić dao žuti karton.

18' - Ovaj put lopta je došla do Dybale koji je iskosa sa 15 metara okušao svoj udarac, ali Ter Stegen je još jednom na pravom mjestu. Ovoj prilici prethodila je greška Inieste.

13' - GOOOOL! PSG - Celtic 1-1. Neymar je izjednačio rezultat.

10' - Pokušao je i Paulinho još jednom, ovaj put preciznije, ali lopta je otišla pored desne vratnice Buffonovog gola.

5' - Još jednom Costa se našao u dobroj poziciji i pokušao je oštrom loptom na petom metara pronaći nekog od suigrača, ali obrana Barcelone je to očistila.

2' - GOOOOL! PSG - Celtic 0-1. Neočekivano su poveli Škoti, a strijelac je Dembele.

2' - Douglas Costa odlično našao se u odličnoj prilici nakon prodora Cuadrada, ali pucao je premlako te je Ter Stegen bez problema uhvatio njegov udarac. Barcelona je brzo uzvratila udarcem Paulinha, ali lopta je otišla visoko preko gola Buffona.

1' - Počela je utakmica u Torinu!

U skupini D dva kola prije kraja natjecanja vodi Barcelona sa 10 bodova, Juventus ima sedam, Sporting četiri, a Olympiacos jedan bod. Barca gostuje u Torinu i s jednim bodom osigurat će prolaz, ali i prvo mjesto u skupini. Messi i društvo mogu dalje i s porazom, ali tada Sporting ne smije kod kuće pobijediti grčkog prvaka.

Valverde je sve iznenadio odlukom da Messija ostavi na klupi u ovoj utakmici. Nagađa se da je razlog moguća lakša ozljeda bedra 30-godišnjeg Argentinca. Messi je posljednji put ostao na klupi prije četiri i pol godine, a Barcelona je tada izgubila sa 3-0.