VELIKA TUGA U PARIZU: / Hrvatska nakon gigantske bitke izgubila od Norveške u produžecima, za broncu igramo protiv Slovenije

HRVATSKA - NORVEŠKA 25-28 (22-22, 10-12)

HRVATSKA: Stevanović, Pešić; Mihić, Duvnjak 3, Stepančić 3, Gojun, Matulić, Horvat 6 (3), Kontrec 2, Mandalinić, Štrlek 2, Musa 3, Jotić, Mamić 5, Šebetić 1, Cindrić

NORVEŠKA: Christensen, Bergerud; Sagosen 4, Hykkerud, Myrhol 6, Overby, Tonnesen 2 (2), Jondal 2, Bjornsen 5, Lindboe, Gullerud 2, Rod, O'Sullivan, Tangen 4, Johannessen, Hansen 3

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta, Norveška 8 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 3/5, Norveška 2/5

Norveški je vratar zasluženo proglašen igračem utakmice, a Horvat će vjerojatno još dugo pamtiti polufinale u pariškom Bercyju i sedmerac za finale.

Hrvatska je odlično otvorila polufinale protiv Norvežana. Obrana je odlično funkcionirala, a o napadačkoj raznovrsnosti svjedočili su pogoci Horvata, Kontreca i Duvnjaka. Norvežani su više od osam minuta čekali na prvi pogodak, tako da je Hrvatska nakon 11 minuta vodila 4-1.

Sjajni Mamić i Pešić

Do 15. minute naši su rukometaši i dalje držali tri pogotka prednosti (6-3), ali se ona u samo dvije minute istopila. Proradila je norveška kontra i Hansenov vanjski šut pa su u 17. minuti Norvežani prvi put poveli (6-7). Musa i Stepančić su s dva pogotka vratili vodstvo našim rukometašima kad je uslijedilo osmominutno sušno napadačko razdoblje Babićeve momčadi u kojem su Norvežani serijom 4-0 otišli na +3 (8-11).

POGLEDAJTE NAJBOLJE DETALJE BORBE ZA FINALE: Hrvatska i Norveška u žestokom duelu

S obzirom na to kako je Hrvatska djelovala u završnici prvog poluvremena, vodstvo Norvežana od dva pogotka (10-12) na poluvremenu bio je dobar rezultat za drugi dio dvoboja.

Pogoci Mamića i Horvata iz sedmerca za 12-12 u 33. minuti nagovijestili su bolje izdanje Hrvatske u nastavku. Zahvaljujući probojnom Marku Mamiću i fenomenalnom Ivanu Pešiću naši su rukometaši u 45. minuti ponovno imali dva pogotka prednosti (18-16). No, neumorni Norvežani su novim preokretom u posljednjih deset minuta ušli s minimalnom prednošću (18-19). Od 52. do 55. minute Pešić je zaključao vrata, a Štrlek, Horvat i Kontrec varali Bergeruda pa je Hrvatska za posljednjih pet minuta stvorila dva gola viška (22-20).

Preokret u produžecima

Nažalost, do isteka 60. minute Norveška je mreža ostala mirovati, a Bjornsen i Sagosen su pogodili za 22-22. No, Hrvatskoj je ostalo 55 sekundi za posljednji napad. Pod prijetnjom pasivnog napada i na isteku regularnog dijela utakmice, Željko Musa je dobio loptu na crti i u posljednjoj sekundi izborio sedmerac. Zlatko Horvat je u rukama imao gol za finale, ali je Bergerud zaustavio njegov udarac i Norvežane ostavio u igri za njihovo prvo veliko finale.

Iako je ovakav rasplet donio psihološku prednost norveškim rukometašima, produžetak su bolje otvorili Hrvati. Mamić i Horvat su pogodili za vodstvo 24-22 u 63. minuti. Uslijedio je novi preokret. Do isteka prvog dijela produžetka Norvežani su uspjeli izjednačiti. U preostalih pet minuta Norvežani su postigli četiri pogotka, a Hrvatska samo jedan, za konačnih 25-28.

Manje od 24 sata za oporavak

Horvat je sa šest pogodaka bio najbolji strijelac Hrvatske, Mamić je postigao pet golova, a Duvnjak, Stepančić i Musa po tri. Ivan Pešić je obranio osam udaraca, Ivan Stevanović tri. Norvežane je do pobjede predvodio vratar Bergerud sa 16 obrana, Myrhol sa šest pogodaka i Bjornesen sa pet.

Hrvatski san o petom finalu na svjetskim prvenstvima i prvom na velikim natjecanjima nakon EP-a 2010. godine rasplinuo se u pet minuta drugog dijela produžetka, a Norvežani su osigurali prvu medalju na velikim natjecanjima. Hoće li biti srebrna ili zlatna, odlučivat će protiv domaćina u nedjelju (17.30 sati), a našim rukometašima ostaje manje od 24 sata za oporavak i subotnja (20.45 sati) borba za broncu protiv Slovenije.

UŽIVO:

70' - KRAJ UTAKMICE. NORVEŠKA JE POBIJEDILA S 28-25 I OTIŠLA U FINALE.

70' - Šebetić je promašio i sve je gotovo. Myrhol zabija za 25-28.

69' - Tonesen je zabio iz sedmerca i Norvaška je na pragu finala - 25-27.

69' - Treće isključenje i crveni karton za Stepančića.

68' - Duvnjak se digao na šut i promašio.

67' - Tangen ponovno donosi prednost Norveškoj - 25-26.

66' - Musa je zabio na drugoj strani - 25-25.

66' - Norvežani opet vode, strijelac je Myrhol - 24-25.

66' - POČEO JE DRUGI PRODUŽETAK.

65' - ZAVRŠIO JE PRVI PRODUŽETAK.

65' - Mamić je promašio, a u kontri Jondal pogodio za 24-24.

64' - Tonnesen je pogodio iz sedmerca i smanjio na 24-23.

63' - Horvat je pogodio za 24-22.

62' - Sagosen je pucao pored gola, imamo šansu za dva razlike.

62' - Mamić je zabio, Hrvatska vodi - 23-22.

61' - O'Sullivan je isključen, imamo igrača više.

61' - POČEO JE PRVI PRODUŽETAK.

60' - Norveški golman je obranio Horvatu, idemo u produžetke.

60' - Musa nije uspio pogoditi u posljednjoj sekundi, ali sedmerac je za Hrvatsku!!!

59' - Sagosen je zabio svoj četvrti gol za novo izjjednačenje - 22-22.

58' - Duvnjak pogađa vratnicu, drama je na vrhuncu.

56' - Bjornsen pogađa s krila - 22-21.

56' - Kontrec zabija, imamo dva razlike - 22-20.

55' - Pešiiiiić! Nova obrana sjajnog hrvatskog vratara.

54' - Stepančić je zbog agresivne igra isključen, čekaju nas teške dvije minute.

54' - Evo i naše kontre, Horvat je zabio za 21-20!

53' - Štrlek je zabio s krila za 20-20. Pešić je na drugoj strani upisao novu obranu.

52' - Propust naše obrane, Myrhol je ostao sam i donio novu prednost Norveškoj - 19-20.

52' - Musa je uspio ugurati loptu u gol, opet smo izjednačeni - 19-19.

51' - Jondal je zabio iz kontre, opet vode Norvežani - 18-19.

50' - Sagosen se digao i pogodio, novo izjednačenje - 18-18.

49' - Kontrec je isključen, ponovno imamo igrača manje.

49' - Pešić ima šest obrana od 13 udaraca upućenih na svoj gol.

48' - Gullerud je pogodio iz kontranapada - 18-17.

45' - Na drugoj strani Sagosen pogađa gredu iz sedmerca!

45' - Evo napokon i hrvatske kontre, Duvnjak je zabio za dva razlike - 18-16.

44' - Horvat je imao priliku sa sedam metaram, ali nadmudrio ga je ovom prilikom norveški golman.

43' - Još jednom Mamić, a na drugoj strani je obranio Pešić - 17-16.

41' - Prošao je sada Sagosen, opet smo izjednačeni - 16-16.

40' - I evo ga. Mamić zabija za 16-15.

40' - Opet sjajni Pešić spašava Hrvatsku, imamo napad za vodstvo.

39 - Gol Stepančića za novo izjednačenje - 15-15.

38' - Pešić je sada obranio dva napada Norvežana.

37' - Mamić nas je opet vratio na minus jedan - 14-15. Odmah potom isključen je KOntrec, tako da imammo igrača manje.

36' - Sagosen je zabio na postavljenu hrvatsku obranu - 13-15.

34'- Stepančić je izjednačio, ali Myrhol je opet ekspresno vratio vodstvo Norveškoj - 13-14.

34' - Brzo su Norvežani vratili prednost preko Tangena - 12-13.

33' - I treći put je Horvat bio precizan sa sedam metara, evo izjednačenje - 12-12.

32' - Dobro je krenulo, Mamić je smanjio na 11-12.

31' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

30' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, NORVEŠKA VODI S 12-10.

29' - Opet su Norvežani odigrali brzi centar i Gullerud je pogodio za 10-12.

29' - Dobro je, obranili smo se, a Šebetić je na druoj strani zabio za 10-11.

27' - Mamić je uspio izboriti sedmerac, a Horvat je pogodio za 9-11.

26' - I nova kontra, Bjornsen odvodi Norvežane na 8-11.

25' - Pešić je obranio sedmerac Bjornsenu!

23' - Norveška je zabila s igračem manje preko Tangena i ima dva gola razlike - 8-10.

22' - Norvežanima je isključen Sagosen, opet imamo igrača više.

21' - Čudesni Norvežani su odigrali još jednu kontru, Tangen je strijelac za 8-9.

21' - Stevanović je obranio, ali lopta se odbila do Myrhola koji pogađa za 8-8.

19' - Prvi pogodak Luke Stepančića, ponovno vodimo - 8-7.

18' - Musa je vratio Hrvatsku, evo nam izjednačenja - 7-7.

17' - Ni minuta odmora nije pomogla, opet kontra Norvežana, opet Bjornsen - 6-7.

17' - Ponovno su nam brzi Norvežani ekspresno zabili, sada je strijelac Hansen i rezultat je 6-6.

16' - Prodali su nam Norvežani kontru, strijelac je Bjornsen - 6-5.

15' - Fantastični Duvnjak još jednom zabija, ali opet nam Norvežani brzo uzvraćaju golom Hansena - 6-4.

14' - Štrlek sada zabija s krila, ali odmah uzvraćaju Norvežani preko Bjornsena - 5-3.

12' - Uzvraćaju Norvežani preko Hansena za 4-2.

12' - Kapetan Duvnjak pogađa za 4-1.

11' - Blokiran je udarac Tonnesena, Hrvatska je sjajna u obrani.

10' - Horvat pogađa s krila, Hrvatska s igračem više vodi s 3-1.

9' - Norvežani su zabili prvi pogodak, strijelac je Myrhol - 2-1.

7' - Kontrec je zabio iz kontre, Hrvatska vodi 2-0.

6' - Nismo iskoristili napad, a na drugoj strani je Stevanović obranio sedmerac Sagosenu!

5' - Norvežanima je isključen Tonnesen, evo prilike za Hrvatsku.

3' - Horvat je zabio iz sedmerca, Hrvatska vodi 1-0.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Krenulo je predstavljanje igrača, nešto više od pet minuta dijeli nas do početka utakmice.

0' - Velik je broj hrvatskih navijača u Bercyju.

0' - Pomoćnik Petar Metličić je otkrio početnu postavu Hrvatske: Stevanović, Štrlek, Horvat, Musa, Mandalinić, Duvnjak, Stepančić.

0' - "Napravio sam analizu njihovih utakmica s tri protivnika na SP-u, pogledat ću naše dvije utakmice iz Poljske i Hernniga. Poznati su nam, ali ima i nekih novosti... Onako grubo mogu reći da igraju dobro, lagano, da su u svom filmu, koji je dobro poznat. Jako dobra reprezentacija. Ono što je razlika kod njih u odnosu na dosadašnje utakmice je mladi vratar Bergerud, koji je donio svježinu u momčad i donio im je mogućnost brže tranzicije s dobrim obranama. Pomaže im u njihovu načinu igranja, to je sigurno. Ima visok postotak obrana, a vrlo je mlad i odlično se uklopio u sastav. Brzina im je vrlina, ali isto tako je sigurno da njihova kontra ovisi o našem napadu, koliko mi budemo dobri u napadu, oni će biti manje dobri u tome. I naš vratar, kao i njihov, može napraviti razliku.", analizirao je prije utakmice hrvatski izbornik Željko Babić za Sportske novosti.

0' - Manje je od 45 minuta do utakmice. Sretno, Kauboji .

0' - Kauboji su stigli u dvoranu i krenuli u zagrijavanje za utakmicu.

0' - Hrvatski rukometaši krenuli su prema Bercyju gdje ih čeka veliki polufinalni okršaj protiv Norvežana.