U TREĆEM OKRŠAJU S RUSKINJOM NIJE IŠLO: / Donna Vekić izgubila meč nakon velike borbe u tri seta

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u utorak u 1. kolu WTA turnira u Cincinnatiju od Ruskinje Natalije Vihljanceve sa 3-6, 6-2, 3-6.

15.8.2017.
19:43
AFP, MATTHEW STOCKMAN

U prvom setu igračice su imale problema da zadrže svoj servis, Vihljanceva ga je gubila dva puta, ali Vekić je bila još lošija, tri puta je izgubila gem na svoj početni udarac.

No, u drugom setu sasvim druga priča kad je u pitanju Donna Vekić, koja je odlično igrala na svoj servis, pa njena protivnica nije uopće došla do prilike za "break". Vekić je, pak, sa dva oduzeta servisa uvjerljivo dobila set sa 6-2.

Tako je odluka pala u trećem setu, koji se odvijao slično kao i prvi. Obje tenisačice bile su loše na vlastiti servis, ali na kraju je više snalažljivosti pokazala ruska tenisačica, koja je dobila meč nakon 2 sata i 4 minute igre.

Bio je to njihov treći susret ove godine, a Vekić je dobila prethodna dva, u Wimbledonu i Madridu.