TRILER NA RUJEVICI: / Lokomotiva pala u 94. minuti, prvaci se vratili iz ponora, Matei promašio penal pa bacio navijače u trans

U susretu 6. kola Prve HNL Rijeka i Lokomotiva su odigrali 2-1 (0-1).

19.8.2017.
20:33
Nel Pavletic/PIXSELL

Goste je u vodstvo doveo Majer (16), izjednačio je Bradarić (80), a pobjedu Rijeci osigurao je Matei (90+4).

Pred 4000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Strukan iz Splita.

Riječani su u dramatičnoj utakmici preokretom u samoj završnici prekinuli niz od tri uzastopna poraza. Nakon što je Lokomotiva povela u 16. minuti kada je Doležal, nakon što je izašao sam pred vratara Prskala, koji mu je lijepo skratio kut, uposlio nečuvanog Majera koji je pogodio praznu mrežu. (Gol pogledajte ovdje. )

LOKOMOTIVA NA RUJEVICI: Navijači ispunili tribine i dali podršku Rijeci nakon serije poraza

Taj je rezultat vrijedio sve do 80. minute kada Bradarićev udarac s više od 20 metara Šemper nije uspio odbiti u polje već mu se od ruke odbila u mrežu. (Gol pogledajte ovdje)

Vratar Lokomotive iskupio se za tu pogrešku u 84. minuti kada je obranio 11-erac Mateia uhvativši loptu nakon udarca Rumunja. (Pogledajte ovdje)

No, Matei se iz tragičara pretvorio u junaka kada je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade iskoristio lijepo dodavanje Bradarića i pogodio suprotni kut nemoćnog Šempera. (Gol pogledajte ovdje)

Rijeka je s ova tri boda stigla na drugo mjesto sa 12 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala osma s četiri boda.

UŽIVO:

Rijeka - Lokomotiva 2:1

Rijeka: Prskalo, Martić, Župarić, Punčec, Zuta, Bradarić, Đoković, Vešović, Matei, Črnic, Jelić.

Lokomotiva: Šemper - Capan, Soldo, Kolinger, Musa - Šunjić, Ivanušec, Karačić - Majer, Doležal, Babić.

KRAJ

94' GOOL Bradarić je sjajno odigrao za Mateija, a ovaj je zabio za veliko slavlje domaćina.

84' Penal. Heber je srušen s leđa, Strukan je pokazao na bijelu točku. Šemper je obranio udarac Mateija. (Pogldajte ovdje)

80' GOOL Bradarić je tukao s 20 metara, ovaj put Šemper nije mogao ništa. (Gol pogledajte ovdje)

77' Gavranović je potegao dobro s 20 metara, Šemper se opet iskazao.

76' Heber je sada reprizirao dribling s utakmice protiv Olmypiakosa, ali udarac nije bio precizan kao tada.

71' Majer je pucao s 25 metara iznad grede.

70' Đoković je ubacio s boka, Punčec je spustio u kazneni prostor, ali Šemper je bio najbrži.

62' Iz igre je izlašao Jelić, a ušao Gavranović.

59' Heber tukao glavom, a lopta je završila iznad grede.

57' Iz igre izlazi Jan Doležal, u igru ulazi Mario Burić.

57' Kek traži rješenje, uskoro će u igru i Maleš.

55' Heber je ušao umjesto Martića.

46' Kiša pada na Rujevici.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' Črnic je sada snažno tukao, lopta je išla u okvir gola, Šemper je i ovaj put obranio.

40' Snažno je tukao Bradarića s 20 metara, ali lopta je išla ravno u Šempera.

31' Šunjić je dobio žuti karton zbog povlačenja Mateija za dres.

26' Matei je odlično pucao iz slobodnog udarca sa 17-18 metara, ali Šemper je još bolje reagirao i izbio loptu u korner.

21' Vešović je pao u kaznenom prostoru, tražili su igrači Rijeke najstrožu kaznu, ali sudac se nije složio s njima.

16' GOOL Nakon brza kontre Lokomotive, Babić je pucao, lopta se odbila do Doležal, a ovaj ju je gurnuo za Majera koji zabija pogodak. Gol pogledajte ovdje.

15' Negoduju sada Riječani, lopta se od igača Lokomotive odbila u korner, ali sudac je pokazao da je lopta Šemperova.

13' Karačić je ubacio u peterac, Prskalo je izbio.

5' Prva prilika. Matei je odigrao za Črnica, tukao je potonji s 15-ak metara, lopta je optišla malo pokraj vratnice.

1' Utakmica je počela.

19:59 - Kek je zbog ozljeda ostao bez Gorgona i Gavranovića, dok je na klupi ostavio Josipa Eleza.

19:57 - Sastavi: