PAO OSIJEK

FEŠTA U SPLITU: Torcida proslavila 66. rođendan, Hajduk im poklonio najljepši dar

Nogometaši Hajduka slavili su protiv Osijeka s minimalnih 1:0 u sklopu 14. kola Prve lige.

Nogometaši Hajduka svladali su Osijek s 1-0 (1-0) u pretposljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL odigranoj u nedjelju u Splitu, čime su preskočili Osječane i zasjeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

VELIČANSTVENA ATMOSFERA: Pogledajte bakljadu i koreografiju Torcide koja ostavlja bez daha

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 16. minuti Mađar Marko Futacs koji je odlično reagirao na ubačaj s desne strane i s desetak metara prebacio osječkog vratara Mikulića. Imali su Hajdukovi nogometaši još pregršt prilika za povećanje vodstva, ali nijednu od njih nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

U 66. minuti dvoboja Hajdukovi navijači su na sjevernoj tribini upalili baklje te tim činom proslavili 66. rođendan Torcide, a zbog nakupljenog dima utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta. Također Torcida je priredila spektakularnu koreografiju u čast preminulog bivšem predsjedniku Žana Ojdanića.

Pred oko 15.000 gledatelja na stadionu Poljud utakmicu je sudio Marin Vidulin iz Kanfanara.

UŽIVO

Hajduk – Osijek 1:0

Hajduk:  Kalinić, Juranović, Ćosić, Nižić, Memolla, Jefferson, Savvas, Barry, Tudor, Erceg, Futacs. Klupa: Stipica, Kvesić, T. Bašić, Mastelić, Vojković, Maganto, Kožulj.
Osijek: Mikulić, Matas, Lukić, Arsenić, Barišić, Mioč, Vojnović, Perošević, Knežević, Boban, Ejup

Kraj

90′ Kožulj je snažno opalio iz slobodnjaka, Mikulić je obrano, lopta je došla do Futacsa, njegov udarac završio je kraj gola.

78′ Marko Futacs s ruba kazeznog prostora snažno je opalio malo preko gola.

57′ Erceg opet nije iskoristio dobru priliku. Tukao je s desetak metara u vanjski dio mreže.

46′ Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43′ Erceg je imao odličnu priliku. Tukao je vrhom kopačke u bliži kut, Mikulić je uspio odbiti.

42′ Savvas je tukao malo pokraj desne vratnice.

16′ GOOL Futacs je zabio. Na asistenciju Gentsoglua lijepo je prebacio Mikulića.

10′ Erceg je bio u velikoj prilici. Primo je loptu u 16-ercu, prevario je igrača ispred sebe, opalio je , ali je na kraju blokiran njegov udarac.

8′ Traje početno odmjeravanje snaga.

1′ Počela je utakmica.