HRVATSKA KORAK OD FINALA DAVIS CUPA: / Zadar u transu, Marin Čilić i Ivan Dodig sredili najbolji svjetski par!

17.9.2016.
14:47
d, Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nakon tri sata i 47 minuta velike borbe Čilić i Dodig su pobijedili francusku kombinaciju sa 7-6 (6), 5-7, 7-6 (6), 6-3. Prvi i treći set naši su tenisači osvojili u 'tie-breaku' i to se pokazalo ključnim za pobjedu budući da su do vodstva 2-1 u setovima došli bez da su napravili break protiv čvrstih Francuza.

Čilić igra prvi u nedjelju

Nakon što su izgubili treći set poslije 67 minuta velike borbe Herbert i Mahut su popustili. Čilić i Dodig su napokon napravili break za 2-1, a potom su još jednom oduzeli servis suparnicima za konačnih 6-3 i erupciju oduševljenja na dobro ispunjenim tribinama zadarske dvorane Krešimir Ćosić.

U nedjeljnim pojedinačnim dvobojima hrvatskim tenisačima za prolaz u finale potrebna je jedna pobjeda, a u dosadašnji 19 mečeva u kojima je u posljednji dan ušla s vodstvom 2-1 Hrvatska je reprezentacija svaki put izlazila kao pobjednik. U prvom nedjeljnom meču od 14 sati Čilić će igrati protiv Richarda Gasqueta koji je u petak bio bolji od Borne Ćorića.

Prođe li u svoj drugi finale, poslije onoga 2005. godine u kojem je svladala Slovačku, naša će reprezentacija igrati protiv boljeg iz ogleda Velike Britanije i Argentine. Rezultat okršaja u Glasgowu nakon dva dana je 2-1 za Argentince predvođene Juanom Martinom del Potrom.

UŽIVO:

6-3 - GOTOVO JE! HRVATSKA JE POBIJEDILA. Novi break Dodiga i Čilića za veliku pobjedu, jedan smo bod od finala Davis Cupa.

5-3 - I Dodig je uzeo svoj servis, Hrvatsku milimetar dijeli od pobjede.

4-2 - Čilić je bio siguran na servisu i još nas malo približio pobjedi.

3-1 - Osvojili su naši svoj servis i sada su nadomak pobjede.

2-1 - NAPOKON BREAK! Uspjeli su naši oduzeti servis Mahutu, ovo im je prvi break u meču.

1-1 - Nastavlje se istim tempom, svakome po gem u uvodu četvrtog seta.

POČEO JE ČETVRTI SET.

7-6 - HRVATSKA JE OSVOJILA TREĆI SET. Imali su Čilić i Dodig prednost 4-1 i 5-3, pa izgubili tri poena u nizu i bili suočeni sa set-loptom, ali na kraju ipak osvojili set.

6-6 - Odluka će opet pasti u tie-breaku. Imao je naš par priliku za break i set, ali spasili su to Francuzi.

5-5 - Imali su naši break-loptu na servis Herberta, ali nisu je uspjeli iskoristiti.

4-4 - Ponovno po jedan gem za svaki par.

3-3 - Parovi nastavljaju u istom ritmu, svaki je uzeo svoj gem.

2-2 - Svakome po gem i rezulta je u trećem setu 2-2.

1-1 - Treći je set počeo s dva sigurno osvojena gema.

POČEO JE TREĆI SET.

5-7 - Lako su Francuzi osvojili svoj servis i uzeli drugi set.

5-6 - Nažalost, prvi break u meču napravili su Francuzi na servis Dodiga.

5-5 - Imali su naši 0-30 na servis Herberta, ali nisu na kraju došli do prilike za break.

4-4 - Naši su izvukli vrlo težak gem na svome servisu, a Francuzi su uzvratili bez poteškoća za 4-4.

3-3 - Nastavlja se neizvjesnost. Opet je svaki par osvojio svoj servis i rezultat u drugom setu je 3-3.

2-2 - Lako osvojeni gemovi na obje strane i nastavlja se izjednačenost.

1-1 - Herbert i Mahut su bili sigurni i rezultat je opet izjednačen.

1-0 - Hrvatska je opet bila u ozbiljnoj opasnosti, imali su Francuzi break-loptu na Čilićev servis, ali spasili su se naši.

POČEO JE DRUGI SET.

7-6 - HRVATSKA JE OSVOJILA PRVI SET! Dodig i Čilić su iskoristili drugu set-loptu u tie-breaku i dobili s 8-6.

6-6 - Sigurno osvojeni gem naših i odluka će pasti u tie-breaku.

5-6 - Imali su naši prvu break-loptu na servis Mahuta, ali spasili su to Francuzi.

5-5 - Čilić je ovaj put bio siguran i nastavlja se izjednačena utrka.

4-5 - Imali su naši sada lijepu priliku, bilo je 0-30 na servis Herberta, ali izvukli su se Francuzi.

4-4 - Sigurni su na servisu bili i Francuzi naši, tako da i dalje nema breakova.

3-3 - Francuzi su osvojili svoj servis, a potom je na Čilićevom bilo 0-40. No, naši dečki su se iščupali iz teške situacije i s pet uzastopnih poena osvojili gem.

2-2 - Ekspresno je svaki par dobio još po jedan svoj gem, pa je rezultat i dalje izjednačen.

1-1 - Brzo su naši izjednačili na Čilićev servis.

0-1 - Francuski je par otvorio meč osvajanjem vlastitog servisa.