SJAJNA TENISKA NOĆ: / Federer deklasirao Nadala, novi debakl Novaka Đokovića

U novom okršaju teniskih velikana švicarski genijalac Roger Federer je u osmini finala ATP turnira u Indian Wellsu deklasirao starog rivala Rafaela Nadala sa 6-2, 6-3.

16.3.2017.
8:49
AFP, MATTHEW STOCKMAN

U meču koji je trajao samo 68 minuta Federer je došao do treće uzastopne pobjede protiv Nadala, što mu nikad ranije nije uspjelo. Španjolac, međutim, i dalje ima veliku prednost u međusobnom omjeru, trenutno vodi s 23-13 u pobjedama protiv 35-godišnjeg Švicarca.

MA, KAKVA PENZIJA: /

Neuništivi Roger Federer napravio potez koji će oduševiti sve njegove obožavatelje

Nadal bez šanse

Prije manje od dva mjeseca Federer je u pet setova bio bolji od Nadala u finalu Australian Opena i osvojio svoj 18. Grand Slam naslov, a u Indian Wellsu je bio daleko uvjerljiviji, ne pruživši velikom suparniku praktički ni najmanju priliku. Švicarac je napravio po dva breaka u svakom setu, dok Španjolac nije uspio iskoristiti jedinu šansu za oduzimanje suparnikova servisa.

"Odradio sam vrlo dobar posao, jako sam zadovoljan što sam u stanju izaći na teren i igrati tako agresivno", komentirao je Federer.

Đoković nemoćan protiv Kyrgiosa

UGLEDNI STRUČNJAK ZA NET.HR O ĐOKOVIĆEVOM PADU: ‘Nije mi jasno da se tako hrani, pa ne možeš tako funkcionirati’

Vjerojatno najveći tenisač svih vremena u četvrtfinalu će igrati protiv Nicka Kyrgiosa koji je ponovno sredio drugog igrača svijeta Novaka Đokovića. Australac je bio bolji od Srbina i na nedavnom turniru u Acapulcu, a u Indian Wellsu je slavio sa 6-4 7-6 (3) u dvoboju koji je trajao jedan sat i 52 minute.

Nemoćni Đoković nije imao odgovor na Kyrgiosov servis, u cijelom meču nije uspio doći ni do jedne prilike za break. Prekinut je na taj način njegov niz od 19 pobjeda i tri naslova u kalifornijskoj pustinji.