NAKON DVA I POL SATA BORBE: / Amerikanac bez ijednog breaka sredio Čilića i poslao ga kući

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić završio je nastup na ATP turniru u Rimu nakon što ga je sa 7-6(3), 2-6, 7-6(2) pobijedio Amerikanac John Isner poslije dva sata i 38 minuta igre.

19.5.2017.
15:33
AFP, TIZIANA FABI

U meču je Čilić je servirao osam asova, a Isner 21, napravio je pet dvostrukih pogrešaka, a Amerikanac jednu. Čilić je suparniku dva puta uzeo servis, oba u drugom setu.

Drugi poraz od Isnera

U prvom, dosta izjednačenom setu, nijedan tenisač nije gubio svoj servis, a Isner je bio bolji u tie-breaku. Drugi set donosi sasvim drugačiju sliku. Čilić je siguran, odmah na početku seta uzima servis Amerikancu i potvrđuje ga za 3-1. Hrvatski tenisač nakon toga opet oduzima servis suparniku za 5-2 i mirno privodi set kraju u svoju korist.

U trećem setu Čilić i Isner opet nude izjednačenu igru, nijedan tenisač ne gubi svoj servis i opet ga odlučuje tie-break u kojem je bolji Amerikanac.

Ovo je bio osmi međusobni susret između Čilića, osmog tenisača svijeta i Isnera, 24. na ATP ljestvici, i drugi poraz hrvatskog tenisača.