Čilić uz puno muke uspio osvetiti Dodiga

Marin Čilić pobjedom protiv Nijemca Bastijana Knittela sa 6:3,6:7(4),6:4 izborio je 3. kolo zemljanog turnira, koji se ovaj tjedan igra u Hamburgu.

20.7.2011.
18:42

Hrvatski tenisač do prve je prilike za oduzimanje servisa protivnika došao u šestom gemu prvog seta i odmah ju je iskoristio te poveo sa 4:2. Čilić je sigurno držao svoj servis do kraja seta i uspio ga dobiti sa 6:3.

Prvi problemi za Marina počeli su na početku drugog seta, kada mu je Knittel odmah oduzeo servis i poveo sa 2:0. Čilić se uspio brzo oporaviti i već u sljedećem gemu vratio je Nijemcu istom mjerom. Nakon toga oba tenisača su čvrsto držala svoj servis do 13. igre. U odlučujućoj igri bolje se snašao Knittel i sa 7:4 izjednačio rezultat.

Ni odlučujući set nije počeo obećavajuće za Čilića. Pri rezultatu 3:2, Nijemac mu je oduzeo servis i poveo 4:2. Ipak, Marin je nakon toga proigrao i do kraja meča nanizao četiri gema zaredom te slavio sa 2:1 u setovima.

Knittel je inače u prvom kolu izbacio Dodiga i tako spriječio hrvatski dvoboj u 2. kolu Hamburga.

Za prolaz u četvrtfinale hrvatski tenisač će igrati protiv još jednog Nijemca, Tobiasa Kamkea, koji je sa 6:1,6:4 bio bolji od Chele.