ČILIĆ EKSPRESNO U ČETVRTFINALE: / Japanac je bio lak zalogaj, a sada slijedi stara mušterija

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u srijedu u četvrtfinale ATP turnira u Tokiju nakon što je u drugom kolu bez većih problema sa 6-3, 6-4 svladao Japanca Yasutaku Uchiyamu.

4.10.2017.
12:10

U prvom setu nakon izjednačenog početka hrvatski tenisač uzima servis suparniku za 5-3 i tako odlučuje prvi set, koji je trajao 32 minute, u svoju korist. Drugi set Čilić započinje tako da japanskom tenisaču odmah uzima servis i dolazi u prednost koju drži do kraja. Japanac je imao jednu priliku za break kod 4-3 za Čilića, ali je napravio dvije pogreške i naš je tenisač došao do 5-3.

OBJAVLJENE NAJNOVIJE ATP I WTA LJESTVICE: /

Marin Čilić i dalje peti! Jana Fett nazadovala za dvije pozicije

Slijedi Harrison

Čilić je za pobjedu u meču, koji je trajao sat vremena i 14 minute, servirao 14 asova, imao je 88 posto poena na prvom servisu i Japancu je dva puta uzeo servis, po jednom u svakom setu.

Ovo je bio prvi međusobni ogled petog tenisač svijeta Čilića i Uchiyame, 214. na ATP ljestvici.

U četvrtfinalu će hrvatski tenisač igrati protiv Amerikanca Ryana Harrisona, 52. na ATP ljestvici, protiv kojeg je do sada igrao pet puta i četiri puta slavio, zadnji put ove godine u Rimu.