TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO: / Zvezda se provukla kroz Zadar

U susretu 3. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u utorak na domaćem terenu pobijedila Cibonu sa 83-65, dok je Zadar u svojoj dvorani poražen od Crvene zvezde sa 49-56.

6.10.2015.
19:16
Pixsell, Dino Stanin

U Domi sportova pred 1.000 gledatelja Cedevita je krenula u utakmicu sa serijom 9-0, ali Cibona se uspjela pribrati i do poluvremena je držala priključak. U trećoj četvrtini prednost Cedevite kretala se od pet do deset koševa, ali nakon serije 8-2 u četiri minute zadnje dionice sve je bilo jasno. Cedevita je osigurala pobjedu 83-65 (23-18, 16-16, 21-18, 23-13), i sa Crvenom zvezdom ima stopostotni učinak 3-0.

Kod Cibone 18-godišnji centar Ante Žižić upisao je 15 koševa i 7 skokova, a iskusni Marin Rozić 13 poena i 7 asistencija. Miro Bilan sa 17 koševa i 11 skokova bio je najbolji kod Cedevite. Tomislav Zubčić dodao je 13 poena, a Nemanja Gordić 13 koševa i 8 asistencija.

U izjednačenoj utakmici Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića pred 5.000 gledatelja izgubio od Crvene zvezde sa 49-56 (12-11, 11-13, 12-14, 14-18). Nakon tri četvrtine nitko nije imao više od šest koševa prednosti, a odluka je pala u samoj završnici kada je Luka Mitrović 55 sekundi prije kraja pogodio dva slobodna bacanja za vodstvo Zvezde 54-49.

Nakon toga Domagoj Bošnjak je promašio tricu, a Izraelac Gal Mekel je iz slobodnih bacanja zapečatio pobjedu gostiju. Kod Zadra najbolji je bio centar Filip Kraljević sa 18 poena i 10 skokova, dok je američki playmaker Glenn Cosey dodao 11 koševa. Zvezdu su predvodili Marko Simonović sa 13 i Luka Mitrović sa 10 poena.

Zadar ima omjer 1-2, baš kao i Cibona.