PERICA ŠOKIRAO JUVE, MANDŽO POLUDIO PA DOBIO CRVENI: / Prvaci s igračem manje stigli do pobjede

U susretu devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Udinama pobijedio Udinese 6-2 uz pogodak Stipe Perice i isključenje Maria Mandžukića.

22.10.2017.
19:44
Screenshot

Mario Mandžukić započeo je susret od prve minute na lijevoj strani, dok je Stipe Perica zauzeo isto mjesto u Udineseu.

UMJESTO DA MU OČITA LEKCIJU, ALLEGRI MU SE ZAHVALJIVAO: /

'Hvala Mandžukiću zbog crvenog, to nam je baš trebalo...'

Upravo je on bio strijelac vodećeg gola na utakmici. Igrala se osam minuta kada je Perica odličnim udarcem završio prekrasnu solo akciju. Lopta je otišla u desnu stranu gola, a Gianluigi Buffon je ostao nemoćan.

Juventus je preokrenuo rezultat u svoju korist autogolom Samira u 14. i golom Khedire u 20. minuti.

Mario Mandžukić isključen je u 26. minuti zbog nesportskog ponašanja. Hrvatski napadač je prvo zaradio žuti karton zbog svađe s igračem Udinesea Adnanom, a nakon što je nastavio prigovarati, sudac Daniele Doveri ga je poslao na 'hlađenje'.

Danilo je pak u 47. minuti poravnao 2:2. Glavom je poslao loptu u desnu stranu gola. Pet minuta kasnije Daniele Rugani je na asistenciju Dybale vratio Juventusu vodstvo. U 59. minuti Khedira je dao drugi svoj gol na utakmici za 4:2 vodstvo Juventusa. Isti igrač dao je gol i u 87. minuti čime je osigurao bodove prvacima.

Konačnih 6:2 postavio je Miralem Pjanić u 90. minuti.

Perica je za Udinese igrao do 82. minute, dok Andrija Balić nije ulazio u igru.