STIGLI DO OKRŠAJA S CEDEVITOM: / Florence uništio svoju bivšu momčad i uveo Cibonu u finale

25.5.2016.
21:55

U Draženovom domu Zadrani su bolje otvorili utakmicu, poveli su s 15:8, a potom je uslijedila velika serija Cibone od 16;0 krajem prve i početkom druge četvrtine, koja je praktički i prelomila utakmicu.

Zadar od -20 do -4

Na poluvremenu je već bilo 43-27 za domaćine, a u 26. minuti je to naraslo na 20 razlike (57-37). Ipak, gosti se nisu predavali i u 34. minuti Zadrani dolaze na svega -4 (58-62), no Cibona se novom serijom ponovno odvaja i zaključuje utakmicu.

Junak utakmice bio je James Florence s 27 koševa i sedam trica. Florence je dio prošle sezone proveo u Zadru, sad je bio najefikasniji protiv svoje bivše momčadi.

Filip Krušlin (17), Ante Toni Žižić (12) i Jasmin Hukić (11) su postigli preko deset poena kod Cibone, dok su Zadrane predvodili Filip Kraljević (20) i Ivan Ramljak (13).

Prva finalna utakmica između Cedevite i Cibone igra se u nedjelju. Bit će to treće uzastopno finale ove dvije momčadi.