SPURSI SE PROVUKLI: / Leonard u zadnjoj sekundi slomio Hezonjin Orlando

Mario Hezonja odigrao je vrlo dobro protiv San Antonija, za 14 i pol minuta ubacio je 12 poena (šut iz igre 4-6, trice 2-4), no Spursi su se uspjeli provući na gostovanju kod Orlanda.

11.2.2016.
9:03

No, Orlando je mogao izjednačiti, ali je, nakon odlično izvedenog auta s više od polovice terena, Elfried Payton promašio polaganje na "drugi obruč".

"Imali smo sreće, odigrali su dobar 'pick' tamo dolje, nismo pazili", kazao je nakon pobjede trener San Antonija Gregg Popovich.

Leonard je za San Antonio ubacio 29 poena, LaMarcus Aldridge 21, Patty Mills 17.

Evan Fournier bio je najbolji kod Orlanda s 28 poena. Njegovom tricom domaćin je izjednačio na 96:96 13 sekundi prije kraja. Nikola Vučević je dodao 20 poena i 13 skokova.

Bogdanović 11, Johnson stao nakno 937 utakmica

Brooklyn je poražen kod kuće protiv Memphisa 109:90, a Bojan Bogdanović igrao je 16:23 minuta za Netse i postigao 11 koševa (šut za dva 0-2, trica 3-4, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka. Gosti su igrali prvu utakmicu bez Marca Gasola koji je slomio stopalo i neće ga biti do kraja sezone. Mike Conley Jr. ubacio je 20, Zach Randolph dodao 15 poena za goste, dok je kod Netsa najviše postigao Brook Lopez (20).

Joe Johnson ostao je bez poena i time okončao niz od 937 utakmica u kojima se upisao u strijelce. To je bio najdulji niz u NBA ligi među aktivnim igračima.

Curry blizu triple-doublea

Stephen Curry bio je blizu "triple-double" učinka prije nego što je sjeo na klupu, odmarajući u četvrtoj četvrtini. Warriorsi su sa 112:104 slavili kod Phoenixa.

Curry je imao 26 poena, po devet skokova i asistencija, a Warriorsi su na omjeru 48-4, što je najbolji učinak u prve 52 utakmice u NBA povijesti, za jednu pobjedu više od Chichaga u sezoni 1995/1995 i Philadelphije 1966/1967.

Rudež nije igrao

Minnesota je uspjela preokrenuti utakmicu protiv jakog Toronta u kojoj je bila na -18 i slaviti 117:112. Karl-Anthony Tows ubacio je rekord karijere od 35 poena i 11 skokova, Andrew Wiggins dodao je 26 ubačaja. S druge strane, najefikasniji je bio DeMar DeRozan s 35 poena.

Damjan Rudež nije ulazio u igru za domaće Timberwolvese.

Rezultati:

Indiana - Charlote 95:117 Orlando - San Antonio 96:98 Philadelphia - Sacrameno 110:114 Boston - LA Clippers 139:134 Brooklyn - Memphis 90:109 Detroit - Denver 92:103 Cleveland - LA Lakers 120:111 Chicago - Atlanta 90:113 Minnesota- Toronto 117:112 New Orleans - Utah 100:96 Phoenix - Golden State 104:112 Portland - Houston 116:103