SPEKTAKL NA LEDU: / Kanada i Švedska borit će se za naslov svjetskog prvaka

U finalu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva elitne skupine hokejaša na ledu u Koelnu igrat će, branitelj naslova Kanada i Švedska.

20.5.2017.
21:59

Rusija je u drugoj trećini stigla do prednosti od 2-0 golovima Jevgenija Kuznjecova (32:16) i Nikite Guseva (34:50), ali preokret Kanade je započeo na samom početku posljednjih 20 minuta.

Kanada preokrenula 0-2

Mark Schiefele (40:17) je zabio za 2-1 nakon samo 17 sekundi iskoristivši situaciju s igračem više, kanadski pritisak rezultirao je poravnanjem Natea McKinnona (55:07) nešto manje od pet minuta prije kraja. No, Kanađani nisu stali pritiskati niti nakon izjednačenja pa je Ryan O'Reilly (56:58) po treći put svladao Andreja Vasiljevskog tri minute prije isteka vremena. Rusi su u završnici povukli vratara s gola u nastojanju da s ekstra napadačem stignu do gola koji bi im osigurao produžetak, no umjesto izjednačenja na 3-3 uslijedio je pogodak Seana Couturiera (58:53) u praznu mrežu za konačnih 4-2 u korist Kanade.

Švedska s 4-1 bolja od Finaca

Kanada će tako u nedjelju pokušati osvojiti treći naslov prvaka zaredom, a 27. ukupno.

Švedska je povela protiv Finske jakim udarcem Alexandera Edlera (1:49), na 1-1 vrlo brzo poravnao je Joonas Kemppainen (4:45), ali ključnom se pokazala druga trećina u kojoj su Šveđani s dva gola u situacijama s igračem više na ledu stigla do vodstva 3-1. Strijelci su bili John Klinberg (24:36) i William Nylander (34:52). Konačnih 4-1 postavio je Joakim Nordstrom (53:52).

Finalni dvoboj na rasporedu je u nedjelju od 20.45 sati, dok će se dvoboj za treće mjesto igrati od 16.15 sati.