ŠOK NA POLJUDU: / Hajduk u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede

U drugoj utakmici 25. kola Hrvatske nogometne lige Hajduk i Osijek na Poljudu su odigrali bez pobjednika nakon što su gosti u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dali gol za 2:2.

1.3.2016.
21:02

Osijek je u Splitu prvi došao do vodstva. Već u sedmoj minuti zatresla se mreža LovreKalinića. Nakon brze kontre Lesjak je ubacio za Šoršu, koji je pobjegao Nižiću te poslao loptu u mrežu domaćina. Radost gostiju nije dugo potrajala. Četiri minute kasnije TinoSvenSušić pokazao je vještine pa je udarcem s 25 metara loptu spremio vrataru Žitnjaku iza leđa.

OSJETITE DAŠAK ATMOSFERE S POLJUDA: Osijek u dramatičnoj završnici uzeo bodove Hajduku

Novi pokušaj

U 21. minuti Sušić je opet oprobao iznenaditi udarcem iz daljine. No, ovaj put lopti je put do mreže zapriječila greda. Međutim, Hajduk je u 36. minuti u potpunosti preokrenuo rezultat. Milić je ubacio iz prekida, a Nižić je iz blizine loptu poslao u mrežu.

Drugo poluvrijeme nije pružilo previše prilika. U 55. minuti NikolaMandić bio je sam pred Kalnićem, ali je prilično loše tukao. Osijek je nakon toga pritiskao, ali nije znao okruniti bolju igru sve do četvrte minute sudačke nadokane.

Tada je Lukić uposlio Mioča za prvi gol sezone. Povratkom na centar sudac Bebek odsvirao je kraj, a navijači su zvižducima ispratili igrače Hajduka.

Osim Hajduka i Osijeka u utorak su utakmicu odigrali i Slaven Belupo i Zagreb (3:0). Ovom pobjedom Slaven Belupo je došao do 27 bodova, čime se približio na dva boda zaostatka zaprešićkom Interu koji se nalazi na šestom mjestu. Zagreb je ostao na začelju ljestvice Prve HNL sa samo 10 bodova iz 25 utakmica.