Stigla još jedna izvrsna vijest za Ivicu Kostelića

Švicarac Beat Feuz, koji je imao priliku preuzeti vodstvo u ukupnom poretku od Austrijanca Marcela Hirschera, nije to učinio u petom superveleslalomu Svjetskog kupa, u švicarskoj Crans-Montani.

25.2.2012.
13:38

Od Svindala je Feuz bio samo jednu stotinku sporiji. Zahvaljujući toj jednoj stotinki, ostao je tri boda iza drugoplasiranog Ivice Kostelića u ukupnom redoslijedu. Da je bio za jednu stotinku brži, izjednačio bi se s Ivicom. Za Marcelom Hirscherom švicarski skijaš zaostaje 15 bodova.

Pobijedio je Austrijanac Benjamin Raich, koji će u utorak proslaviti 34. rođendan. Odličnom vožnjom je Raich stigao do 36. pobjede karijere u Svjetskom kupu, ali prve u superveleslalomu. Spust je sada ostao jedina disciplina u kojoj sjajni nikada nije slavio pobjedu.

Šansu da potisne Raicha s vodeće pozicije imao je Francuz Adrien Theaux, ali je na kraju u cilj ušao s 24 stotinke sporijim vremenom. Podsjećamo, Raich je u superveleslalomu u petak u Crans-Montani osvojio treće mjesto. Na toj utrci pobijedio je domaći veteran Didier Cuche, koji je ovoga puta bio treći, s 36 stotinki sporijim vremenom.

Četvrti je bio Austrijanac Klaus Kröll (+0.43), a peti Kanađanin Jan Hudec (+0.60), koji je dan ranije osvojio drugo mjesto.

Norvežanin Aksel Lund Svindal osvojio je deveto mjesto i zadržao vodstvo u poretku ove discipline, ali sada sa samo sedam bodova više od Cuchea.

Nažalost, Natko Zrnčić-Dim, kao i dan ranije, ostaje bez bodova. Utrka još traje, a trenutno zauzima 31. mjesto. Za Raichom je zaostao 3 sekunde i 32 stotinke.