PRVI BODOVI HRVATSKOG ADUTA: / 'Zadovoljan sam, ali nije ovo bilo ništa posebno. Želim bolje od ovoga'

U drugom nastupu je iskoristio činjenicu da je na stazu išao kao četvrti te s četvrtim vremenom druge vožnje na kraju osvojio 23. mjesto i prvih osam bodova u ovoj sezoni.

7.1.2018.
16:16
Igor Kralj/PIXSELL

"Zadovoljan sam jer sam osvojio prve bodove ove sezone", kazao je hrvatski skijaš Matej Vidović koji je zauzeo 23. mjesto na slalomu u švicarskom Adelbodenu, gdje je do četvrte uzastopne slalomske pobjede u ovoj sezoni, a ukupno 52. trijumfa na utrkama Svjetskog kupa stigao Austrijanac Marcel Hirscher. Vidović je po drugi put u karijeri osvojio bodove u Svjetskom kupu, nakon što je prije deset mjeseci bio 21. na slalomu u Kranjskoj Gori. U svom debiju na vrlo zahtjevnoj stazi Chuenisbärgli 24-godišnji Zagrepčanin je u prvoj vožnji osvojio 27. mjesto, a u drugom nastupu je bio još bolji i na kraju osvojio 23. mjesto i prvih osam bodova u ovoj sezoni.

NEPODNOŠLJIVA LAKOĆA POBJEĐIVANJA: /

Hirscher još jednom neuhvatljiv za sve, napokon bodovi i za Hrvatsku

'Nisam iskoristio uvjete do kraja'

"Konačno se dogodilo da sam u prvoj vožnji bio solidan i da sam ušao među 30 najboljih. Međutim, nije to bila neka posebna vožnja, ali po ovim uvjetima sam zadovoljan", kazao je Vidović koji je u prvoj vožnji nastupio sa startnim brojem 35, zaostavši za Hirscherom 3.78 sekundi.

"U drugoj vožnji su uvjeti bili znatno bolji, ali nažalost to nisam iskoristio do kraja. Skijao sam dobro, ali ja želim bolje. Međutim, moram biti zadovoljan jer sam osvojio prve bodove ove sezone", kazao je.