OVO JE TESKO GLEDATI / Ivica Kostelic dozivio bolno razocaranje

Norvezanin Henrik Kristoffersen pobijedio je u nedjelju u slalomu za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, dok nitko od tri hrvatska predstavnika nije izborio drugu utrku.

15.3.2015.
13:23

Talijan Giuliano Razzoli bio je drugi (+0,24), a na trecem mjestu nalazi se Svedanin Mattias Hargin (+0,86), koji je bio najbrzi u prvoj voznji. Vodeci u ukupnom poretku Svjetskog kupa Austrijanac Marcel Hirscher napravio je veliku gresku u prvoj voznji, ali se je najboljim rezultatom u drugoj utrci probio sa 19. na 6. mjesto.

Od hrvatskih skijasa najblizi plasmanu u drugu voznju bio je Filip Zubcic, koji je sa startnim brojem 52, zavrsio na 32. mjestu. Zubcica je 29 stotinki dijelilo od druge voznje. Ivica Kostelic zavrsio je na 40. poziciji, a Matej Vidovic je zauzeo 49. mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Hirscher sa 1248 bodova, sto znaci da ima velike sanse da po cetvrti puta zaredom osvoji veliki kristalni globus, jer drugoplasirani Norvezanin Kjetil Jansrud zaostaje 164 boda.

Do kraja sezone preostale su jos samo cetiri utrke, sljedeceg tjedna na zavrsnici Svjetskog kupa u francuskom Meribelu. Jansrud moze racunati na berbu bodova u spustu i superveleslalomu, dok je Hirscher favorit u slalomu i veleslalomu.

Na zavrsnici Svjetskog kupa od Hrvata ce nastupiti samo 22-godisnji Filip Zubcic, koji je to zasluzio 25. mjestom u poretku veleslalomasa.

1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:41,26 2. Giuliano Razzoli (ITA) +0,24 3. Mattias Hargin (SVE) +0,86 4. Markus Larsson (SVE) +1,02 5. Aleksander Horoshilov (RUS) +1,07 6. Marcel Hirscher (AUT) +1,13 7. Alexis Pinturault (FRA) +1,47 8. Sebastian-Foss Solevaag (NOR) +1,52 9. Felix Neureuther (NJER) +1,55 10. Fritz Dopfer (NJE) +1,60

UKUPNI POREDAK: 1. Marcel Hirscher (Aut) 1248 bodova 2. Kjetil Jansrud (Nor) 1084 3. Alexis Pinturault (Fra) 898 4. Felix Neureuther (Nje) 816 5. Dominik Paris (Ita) 745 6. Matthias Mayer (Aut) 699 7. Hannes Reichelt (Aut) 698 8. Fritz Dopfer (Nje) 691 9. Carlo Janka (Svi) 627 10. Henrik Kristoffersen (Nor) 593 47. IVICA KOSTELIC (HRV) 155 75. NATKO ZRNCIC DIM (HRV) 78 82. FILIP ZUBCIC (HRV) 72

POREDAK U SLALOMU: 1. Felix Neureuther (Nje) 569 bodova 2. Marcel Hirscher (Aut) 514 3. Henrik Kristoffersen (Nor) 427 4. Fritz Dopfer (Nje) 425 4. Aleksander Horosilov (Rus) 425 6. Stefano Gross (Ita) 390 7. Mattias Hargin (Sve) 386 8. Giuliano Razzoli (Ita) 270 9. Markus Larsson (Sve) 199 10. Sebastian Foss Solevaag (Nor) 195 31. IVICA KOSTELIC (HRV) 44 41. FILIP ZUBCIC (HRV) 16