HRVATSKA IŠČUPALA POBJEDU U PUNOJ ARENI: / Slovenci tukli bez milosti, ali nisu nokautirali Kauboje

Hrvatski rukometaši u zagrebačkoj su Areni pred 10.000 gledatelja pobijedili Sloveniju s 21-20 u uzvratnoj prijateljskoj utakmici. Prije tri dana je u Ljubljani rezultat bio 26-26.

28.10.2017.
20:22
PIXSELL

Hrvatski rukometaši su bolje krenuli u susret i u 18. minuti su vodili 7-4. U tom razdoblju vratar Mirko Alilović obranio je dva sedmerca. No, u drugom dijelu prvog poluvremena Kauboji su počeli griješiti, napad je postao jalov i Slovenci su to iskoristili. Uspjeli su poravnati, a u zadnje tri minute i steći prednost od dva gola, te su otišli na odmor s vodstvom 11-9.

Dva crvena kartona

Igra čvrstih obrana nastavila se i u drugom poluvremenu, a Hrvatska je u nastavku prvi put povela tek u 49. minuti pogotkom Lovre Mihića, a potom je Cindrić povećao na 19-17. Nakon toga Hrvatska je imala igrača više i sedmerac, ali Čupić nije bio precizan, pa su Slovenci opet došli do izjednačenja (19-19) u 55. minuti.

HRVATSKA DEFINITIVNO VOLI KAUBOJE: Atmosfera u zagrebačkoj Areni je bila spektakularna

Ipak, u samoj završnici Kauboji dolaze do pobjede. Svoj jedini pogodak na utakmici iskusni Igor Vori zabija u 57. minuti za vodstvo 20-19, a potom je na ulasku u posljednju minutu pogodio i Čupić. Treba napomenuti da su Slovenci igrali vrlo grubo, utakmica je često bila na rubu incidenta, pogotovo u drugom poluvremenu, a gosti su dobili dva crvena kartona.

Okupljanje u prosincu

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Ivan Čupić sa šest golova (pet zabio iz sedmeraca), a Igor Karačić i Mario Vuglač dodali su po četiri. Momčad Slovenije predvodio je Jure Dolenec s osam pogodaka, a Miha Zarabec zabio je tri.

Hrvatski reprezentativci će se ponovno okupiti potkraj prosinca. Podsjetimo, Hrvatska je od 12. do 28. siječnja 2018. domaćin Europskog prvenstva (Split, Poreč, Varaždin i Zagreb).

UŽIVO:

60' - KRAJ UTAKMICE, HRVATSKA JE POBIJEDILA SA 21-20.

60' - Slovenci su zabili u zadnjoj sekundi, ali Hrvatska je pobijedila!

60' - Čupić na ulasku u zadnju minutu diže na dva gola razlike.

57' - Vori zabija prvi gol večeras za vodstvo 20-19.

56' - Hrvatska opet ima igrača više, isključen je Zarabec.

55' - Slovenci su s dva gola došli do novog izjednačenja.

53' - Novi crveni karton za Slovence, Žabić je napravio grubi prekršaj na Mandaliniću. Naš rukometaš se htio obračunati, ali su ga suigrači zaustavili.

51' - Cindrić je zabio za 19-17, a na drugoj strani velika obrana Stevanovića.

49' - Hrvatska napokon ponovno vodi, Mihić je zabio s krila.

48' - Rezultat je i dalje izjednačen (17-17), za Hrvatsku je dva uzastopna gola postigao Vuglač.

43' - Vuglač i Cindrić su zabili za Hrvatsku, rezultat je i dalje izjednačen (15-15).

39' - Slovenci igraju vrlo grubo, sada su zaradili novo isključenje, a Čupić je izjednačio na 13-13.

35' - Slovenci i dalje imaju dva gola prednosti, Karačić je zabio za Hrvatsku, ali je Medved uzvratio na drugoj strani.

33' - Zaiskrilo je u Areni. Izravan je crveni karton dobio Blagotinšek zbog grubog prekršaja na Karačiću.

31' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

30' - ZAVRŠENO JE PRVO POLUVRIJEME, SLOVENIJA VODI SA 11-9.

27' - Slovenija je uspjela preokrenuti i doći do prvog vodstva nakon 1-0.

21' - Hrvatska ima vodstvo 9-8, strijelci za našu reprezentaciju su bili Karačić i Vuglač.

18' - Dva je gola zaredom sada zabio Horvat za 7-4. Alilović je i dalje sjajan.

15' - Čupić je i treći put bio precizan iz sedmerca, Hrvatska vodi sa 5-4.

11' - Hrvatska vodi sa 4-2, dva je pogotka zabio Igor Karačić. Na vratima briljira Mirko Alilović kojem skandira cijela Arena.

5' - Hrvatska vodi sa 2-1, oba je pogotka iz sedmeraca postigao Čupić.

0' - POČELA JE UTAKMICA.