POTPUNI RASPAD SUSTAVA: / Zagrebaši doživjeli još jedan debakl, može li Vujović ovo 'preživjeti'?

15.10.2016.
22:09
Slavko Midzor/PIXSELL

Momčad Veselina Vujovića je do 13. minute prvog poluvremena uspijevala držati korak s gostima koji su vodili 6-5. No, tada nitko nije mogao pretpostaviti da će to biti i posljednji put na utakmici da će se 'zagrebaši' naći na jedan pogodak zaostatka.

Idući vikend protiv Vardara

Meškov Brest je na poluvrijeme otišao s vodstvom 14-10 nakon što je latvijski div Dainis Krištopans u posljednjoj sekundi pogodio za 14-10. Posljednju priliku za priključak Bjelorusima domaća momčad je propustila u 44. minuti, kad je Dobrivoje Marković pri rezultatu 17-19 promašio čistu kontru. U sljedećih deset minuta gosti su postigli sedam, a primili samo dva gola te otišli na nedostižnih sedam pogodaka viška (19-26).

Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Krištopans sa sedam pogodaka, a po pet su postigli Ataman i Nikulenkau. Hrvatski reprezentativni vratar Ivan Pešić skupio je čak 12 obrana. Zlatko Horvat je sa šest pogodaka bio najbolji strijelac PPD Zagreba, David Miklavčič je postigao četiri gola, a Igor Vori tri.

Za tjedan dana PPD Zagreb će ponovno biti domaćin, kad će u 5. kolu skupine B Lige prvaka ugostiti skopski Vardar i protiv Makedonaca tražiti put prema prvim bodovima u novoj sezoni elitnog klupskog natjecanja.

Liga prvaka, skupina B, 4. kolo:

PPD Zagreb - Meškov Brest 22-27 Vardar - MOL-Pick Szeged (ned, 17.30)

Odigrano prije: Vive Kielce - Celje PL 31-23 RN Loewen - Kristianstad 30-29

Ljestvica: 1. Vive Kielce 4 4 0 0 127-102 8 2. Vardar 3 3 0 0 91-76 6 3. RN Löwen 4 2 1 1 117-117 5 4. MOL-Pick Szeged 3 1 1 1 81-81 3 5. Meškov Brest 4 2 0 2 108-110 4 6. Kristianstad 4 1 0 3 109-118 2 7. Celje PL 4 1 0 3 109-122 2 8. PPD Zagreb 4 0 0 4 96-112 0