Nevjerojatno koliko je golova Hrvatska primila u 1. poluvremenu!

Hrvatska je na startu SP-a u Španjolskoj očekivano odradila 'lakši trening' protiv Australije koju je razbila s 36:13 i upisala treću najuvjerljiviju pobjedu u povijesti svjetskih prvenstava.

12.1.2013.
17:03

Hrvatska je očekivano lako započela nastup na SP-u. Golužini izabranici su protiv Australaca, koji su u Španjolsku stigli u petak navečer i nisu odradili niti jedan trening, u prvom poluvremenu primili tek četiri pogotka, dok su se u nastavku malo 'opustili' pa su dopustili protivniku da susret završi s dvoznamenkastim brojem golova.

Ostvarili su tako hrvatski rukometaši treću najuvjerljiviju pobjedu u povijesti svjetskih prvenstava, a druga najveća je ostvarena isto tako protiv Australije. Prije dvije godine na SP-u Švedskoj je Hrvatska pobijedila ovog suparnika sa 27 razlike (42:15).

Može se govoriti da je Hrvatska ozbiljno odigrala tek prvo poluvrijeme, kada je dopustila samo četiri primljena pogotka. U nastavku je uslijedilo opuštanje i nonšalantnija igra, što je bilo i normalno s obzirom na kvalitetu (nekvalitetu) suparnika, pa su Australci u drugih 30 minuta zabili 'čak' devet pogodaka.

Bitno je isto tako da se nitko od hrvatskih igrača nije ozlijedio, a ovaj je lagani ogled najbolje iskoristio Zlatko Horvatkoji je sa osam pogodaka bio prvi strijelac utakmice (ujedno i igrač utakmice). Sedam je dodao Ivan Čupić, a po četiri Marko Kopljar i Drago Vuković. Tri su pogotka postigli Bičanić i Duvnjak. Veliki dio igrača je izbornik Slavko Goluža rotirao, kao što je i neke prilično odmarao.

Kod Australije je najbolji bio Tommy Fletcher koji je postigao pet pogodaka.

U drugom kolu će Hrvatska igrati protiv Alžira. Utakmica se igra u ponedjeljak u 16.45.

Skupina A: Njemačka - Brazil 33-23 Argentina - Crna Gora 28-26 Francuska - Tunis 30-27

Skupina B: Makedonija - Čile 30-28 Rusija - Island 30-25 Danska - Katar 41-27

Skupina C: Makedonija - Čile 30-28 Rusija - Island 30-25 Danska - Katar 41-27

Skupina D: Hrvatska - Australija 35-13 (17-4) Mađarska - Egipat 32-23 Španjolska - Alžir 27-14 12. siječnja: HRVATSKA - Australija 36:13 (17:4) 14. siječnja: HRVATSKA - Alžir 31:20 15. siječnja: HRVATSKA - Mađarska (21.15 sati) 17. siječnja: HRVATSKA - Egipat (21.15 sati) 19. siječnja: HRVATSKA - Španjolska (19 sati)