HRVATSKA OSIGURALA OSMINU FINALA: / Maestralni Cindrić i Duvnjak odveli Kauboje u drugi krug

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u svom je trećem nastupu u skupini C na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj ostvarila treću pobjedu svladavši Bjelorusiju sa 31-25 (18-15).

16.1.2017.
12:54
Afp

Protiv Bjelorusije Hrvatska je kontrolirala rezultat od samoga početka, niti u jednom trenutku nije gubila, a jedina dva poravnanja bila su 1-1 i 2-2. Naši igrači su se prvi puta odvojili na tri gola prednosti povevši sa 5-2, no Bjelorusi su većim dijelom prvoga poluvremena uspijevali smanjivati na jedan razlike.

Ipak, zahvaljujući izvrsnom Luki Cindriću, koji je prvo poluvrijeme okončao s osam postignutih pogodaka uz stopostotnu realizaciju i pet asistencija, Hrvatska se odvojila i na četiri razlike u nekoliko navrata, te na odmor otišla s vodstvom 18-15.

UTAKMICA ZA POVIJEST: /

Hrvatskoj prvi put sudi ženski par, francuske blizanke Bonaventura

Početkom nastavka Bjelorusi su uspjeli pronaći rješenje za Cindrića, a ostali naši igrači nisu bili raspoloženi, pa su Bjelorusi uspjeli smanjiti na jedan razlike (20-19). Tada je hrvatski izbornik Željko Babić odlučio u igru uvesti Domagoja Duvnjaka iako je bilo predviđeno kako bi se on trebao odmarati u ovoj utakmici, a kapetan je odgovorio na najbolji način.

S nekoliko golova s vanjske pozicije Duvnjak je čuvao minimalnu prednost Hrvatske do sredine drugog dijela, u 46. minuti je bilo 23-22, a bio je i inicijator serije od 5-0 kojom je odveo svoju momčad do nedostižnih 28-22 u 54. minuti.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Luka Cindrić sa osam golova, pet je dodao Zlatko Horvat, a četiri Domagoj Duvnjak, dok su Artjom Karalek sa sedam te Denis Rutenka i Sergej Šilovič sa po pet pogodaka bili najefikasniji kod Bjelorusije.

Ovom pobjedom Hrvatska je i teoretski osigurala plasman u osminu finala dva kola prije kraja natjecanja po skupinama.

Ranije u ponedjeljak u našoj skupini Mađarska je svladala Čile sa 34-29 (17-14). Do prvih bodova na SP-u Mađare je predvodio Iman Jamali sa sedam golova, po pet su dodali Adam Juhasz i Mate Lekai, dok su Erwin Feuchtmann s devet i Rodrigo Salinas sa šest pogodaka predvodili Čileance.

Treće kolo će u utorak zaključiti Njemačka i Saudijska Arabija.

Hrvatska je trenutačno na vrhu skupine sa šest bodova, druga je Njemačka s četiri boda i utakmicom manje, Mađarska, Bjelorusija i Čile imaju po dva boda ima, dok je Saudijska Arabija na dnu bez bodova.

Hrvatska će u 4. kolu u srijedu od 17-45 sati igrati protiv Njemačke u utakmici koja će praktički odlučivati o prvom mjestu u skupini.

HRVATSKA - BJELORUSIJA 31-25 (18-15)

HRVATSKA: Stevanović, Ivić; Mihić 2, Duvnjak 4, Stepančić 2, Gojun, Horvat 5 (1), Kontrec 1, Božić Pavletić 1 (1), Mandalinić 3 (1), Štrlek 3, Musa, Jotić, Mamić 2, Šebetić, Cindrić 8 (1)

BJELORUSIJA: Mackevič, Saldacenka; Brovka, Kuleš 2, Šinkel, Astrašapkin, Puhovski 2 (1), Rutenka 5, Šilovič 5, Šumak, Jurinok 4, Baranav, Padšivalav, Karalek 7, Citov, Gajdučenko

SUTKINJE: Bonaventura i Bonaventura (Francuska)

SEDMERCI: Hrvatska 4/5, Bjelorusija 1/1

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Bjelorusija 10 minuta

UŽIVO:

Hrvatska - Bjelorusija 31:25

Hrvatska: Ivić, Štrlek, Horvat, Kontrec, Mandalinić, Cindrić, Stepančić

Bjelorusija: Mackević; Kupeš, Puhovski, Šilović, Jurinjak, Karalek, Rutenka

60' Kraj

58' Mandalinić je dao svoj treći gol na utakmici.

57' Pavletić daje gol za 30:24. Karalek uzvraća.

56' Brza akcija Bjelorusije, Karalek je zabio za 28:24. Drugim svojim golom uzvratio je Mihić.

55' Jurinok je smanjio na 28:23.

53' Bomba Stipe Mandalinića. S osam metara poderao je mrežu Bjelorusije, 28:22.

51' Duvnjak u drugom dijelu donio veliku prednost Hrvatskoj, 27:22.

50' Opet smo na plus četiri, Mihić je zabio za 26:22.

49' Horvat je zabio iz sedmerca.

48' Duvnjak nas drži, zabio je svoj treći gol za 24:22.

47' Višak na krilu stvorili su Bjelorisi, Rutenka je zabio za minus jedan.

46' Šebetić je zaradio crveni karton zbog udarca Kuleša laktom u lice.

45' Duvnjak nas drži na dva razlike, 23:21.

44' Kuleš je uzvratio, 22:21.

43' Duvnjak je zabio važan gol, 22:20.

41 ' Karalek je smanjio na samo minus jedan, 21:20.

40' Karalek je zabio i doveo Bjelorusiju na minus dva, 21:19. Hrvatska ima igrača manje.

39' Horvat je zabio svoj prvi gol u nastavku, 21:18.

36' Kontrec je zabio, ali je sviran prijestup. Potom je napravio grub prekršaj, ali srećom nije dobio dvije minute.

35' Rutenka je smanjio na 19:18. Novi sedmerac u korist Hrvatske. Mandalinić je dao gol za 20:18.

34' Karalek je dobio dvije minute. Sedmerac u koristi Hrvatske. Gajdučenko je dobio dvije minute. Cindrić je izveo sedmerac, ali ga je vratar zaustavio.

33' Šilović j zabio za 19:17.

33' Stepančić je prvi zabio za Hrvatsku u drugom poluvremenu, 19.16. Hrvatska ostala s četiri igrača jer je Mamić ušao dok su trajale dvije minute kazne.

32' Rutenka je zabio nakon devete asistencije Puhovskog, 18:16.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Dvije minute dobio je Mihić.

Drugo poluvrijeme

30' Prošao je još jednom Cindrić. Zabio je osmi gol za 18:14 uz učinak 8 od 8 i pet asistencija. Rutanenka je smanjio za 18:15.

29' Hrvatska ima igrača manje, Puhovski je zabio za 17:14.

28' Ppet Cindrić, zabio je sedam od sedam za 17:13.

27' Jurinok smanjuje na 16:13.

26' Cindrić je zabio svoj šesti gol za 15:12. Ivić je potom obranio i gurnuo Štrleka u kontru, 16:12.

24' Cindrić je zabio iz sedmerca.

23' Šilović je dao novi gol, 13:12. Dosta loše Hrvatska stoji u obrani.

22 ' Šilovič je smanjio na 12:11. Horvat je uzvratio.

21' Nismo iskoristili igrača više. Musa je tukao, vratar mu je skinuo.

20' Puhovski je gurnuo za Karaleka, 12:10.

19' Kontrec je zabio za +3 iz kontre.

18' Horvat je raspoložen, opet je zabio lijepo s krila, 11:9.

17' Kuleš je tukao snažno, Ivić nije imao šanse, 10:9.

15' Rutenka je smanjio, Cindrić je potom tukao neobranjivo, 10:8.

14' Puhovski je tukao iz sedmerca i prevario Ivića. Mamić je zabio izvana, 9:7.

12' Mamić se lijepo probio i zabio za 7:5, Bjlorusija je odmah uzvratila preko Šiloviča. Cindrić je potom zabio svoj treći gol.

10' S krila je za 6:5 opet zabio Jurinok.

9' Štrlek je zabio svoj drugi gol iz kontre, 6:3. S krila je uzvratio Jurinok.

8' Puhovski je dobro gurnio. Karalek je zabio sa s linije za 5:3.

7' Nova kontra Hrvatske, Štrlek za 5.2.

6' Luka Stepančić dao je prvi gol za 4:2.

5' Horvat od grede za 3:2.

4' Dobro su opdigrali Bjelorusi. Karalek je zabio za 2:2.

3' Šilovič je prvi zabio za Bjelorusiju. Cindrić je vratio prednost.

2' Cindrić je zabio iz kontranapada.

1' Hrvatska ima prvi napad. Mamić nije iskoristio šut.

20:30 - Metličić je izdiktirao početnu sedmorku te je otkrio da Duvnjak neće igrati zbog problema s koljenom.

20:22 - Odbrojavanje traje.

19:59 - Rukometaši se zagrijavaju za utakmicu.