OGLAS

DRAMATIČNA UTAKMICA U VARAŽDINU: / Češki vratar obranio sedmerac u zadnjoj sekundi i srušio Makedoniju

Česi nakon velike drame pobijedili Makedoniju 25-24 (13-11).

23.1.2018.
22:37
Goran Stanzl/PIXSELL

Česi su stigli do važne pobjede nakon što je Tomas Mrkva obranio sedmerac Dejanu Manaskovu nakon isteka 60. minute. Ruski suci su sedmerac dosudili nakon pregleda video zapisa, a Manaskov je propustio priliku izboriti remi i tako ostaviti Makedonce u igri za polufinale.

FURIOZNA SLOVENIJA ZGAZILA ŠPANJOLSKU: Vujović i društvo ostali u igri za polufinale turnira

Bila je to utakmica u kojoj je Makedonija vodila veći dio utakmice. Makedonci su u drugom poluvremenu u tri navrata imali četiri gola viška (17-12, 18-13, 19-14), a u 42. minuti i najvećih +5 (20-15). Ipak, Česi su u 53. minuti uspjeli izjednačiti na 22-22, a tri minute prije kraja stići i do prvog vodstva na utakmici (24-23). Minutu i pol prije kraja poveli su 25-24 i uspjeli obraniti prednost.

Makedonci će imati za čime žaliti jer su u posljednje četiri minute promašili dva sedmerca. Kod rezultata 23-23 neprecizan je bio Kiril Lazarov, a na kraju utakmice i Manaskov.

Čehe su do pobjede predvodili Pavel Horak s osam golova, te Stanislav Kasparek sa šest golova, dok su kod Makedonaca najefikasniji bili Filip Taleski s pet, te Martin Velkovski, Filip Mirkulovski i Stojanče Stoilov sa po četiri gola.

Uoči posljednjeg kola vodi Danska sa šest bodova, Španjolska, Njemačka i Češka imaju po četiri boda, a Slovenija i Makedonija po tri boda.

U zadnjem kolu sastaju se Slovenija - Češka, Makedonija - Danska, te Njemačka - Španjolska.

Slovenija - Španjolska 31-26 (13-12) Makedonija - Češka 24-25 (13-11)

LJESTVICA 1. Danska 4 3 0 1 109-103 6 2. Španjolska 4 2 0 2 116-91 4 3. Njemačka 4 1 2 1 97-95 4 4. Češka 4 2 0 2 87-105 4 4. Slovenija 4 1 1 2 108-107 3 5. Makedonija 4 1 1 2 94-105 3

Parovi posljednjeg kola - 24. siječnja: Slovenija - Češka Makedonija - Danska Njemačka - Španjolska