REAL U FINALU: / Modrić proglašen igračem utakmice, Benzema načeo, a Ronaldo dokrajčio Meksikance

Real Madrid je pobjedom 2:0 protiv meksičke Americe ušao u finale Svjetskog klupskog prvenstva gdje ih u nedjelju čeka japanska Kashima koja je jučer svladala kolumbijski Atletico Nacional s 3:0.

15.12.2016.
13:10
AFP, TOSHIFUMI KITAMURA

Madriđani su u Yokohami slavili golovima Benzeme (45.) i Cristiana Ronalda (90.+3).

Francuski napadač upisao se u strijelce u 45. minuti, na asistenciju Tonija Kroosa. Njemački veznjak podvalio je loptu Benzemi koji je prebacio suparničkog vratara.

Prije toga, kombinirali su u napadu Luka Modrić i Cristiano Ronaldo, otvorili prostor za kombinaciju iz koje je postignut pogodak.

Mogao je Real i ranije povesti, ali je u 26. minuti Ronaldo pogodio vratnicu. U drugom poluvremenu dva puta prema vratima šutirao je i Modrić.

500. gol Ronalda

Na kraju se Ronaldo ipak upisao u strijelce, u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Zabio je Ronaldo i zbunio sve na terenu. Činilo se da je gol poništen nakon pregledavanja video-snimke zbog zaleđa, ali na kraju je ipak priznat.

Bio je to njegov 500. gol u karijeri, računajući samo klupski učinak. Zabio je čak 377 golova za madridski Real, 118 za Manchester United i pet za lisabonski Sporting.

Bila je ovo 36. Realova utakmica bez poraza. Na kraju je priznanje dobio i Luka Modrić koji je izabran za igrača utakmice.