HRVATSKA SE PROBUDILA: / Kauboji na krilima genijalnog Duvnjaka stigli do velike pobjede

Hrvatska rukometna reprezentacija u susretu 3. kola skupine A na olimpijskom turniru u Riju u četvrtak je pobijedila Dansku sa 27-24 (15-12).

11.8.2016.
19:13

Domagoj Duvnjak je sa osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, dok je Lasse Svan sa devet pogodaka predvodio Dansku.

Izabranici Željka Babića od samog su početka pokazali motivirnaost. Poveli su u prvoj minuti i držali su prednost do kraja utakmice. Naznake da je Hrvatska nakon prve dvije utakmice napokon smogla snage te da se budi došle su u 15. minuti kada je povela s 9:5.

Sjani Pešić

U jednom trenutku činilo se da se to ipak nije slučaj, jer su Danci stigli na 10:9. No do kraj prvog poluvremena Hrvatska je dala do znanja da misli ozbiljno. S četiri razlike krenuli su u nastavak, a onda je uslijedio novi šok. Svan je i Mensah Larsen donijeli su izjednačenje (16:16), ali su Kauboji preko Kozine i Duvnjaka uzvratili i odveli Hrvatsku prema pobjedi.

Uz Duvnjaka najučinkovitiji u redovima Hrvatske bili su Luka Stepančić i Marko Kopljar s tri gola. Posebno se istaknuo vratar IvanPešić s devet obrana.

Kod Danaca je osim Svana (9 golova) ubojit bio Mikkel Hansen (8).

Hrvatska će u 4. kolu igrati protiv Francuske u subotu u 16.30 sati po hrvatskom vremenu.

Hrvatska – Danska 27:24 (15:12)

Olimpijske igre, skupina A, 3. kolo

HRVATSKA: Stevanović (2+0), Pešić (9+0); Duvnjak 8, Stepančić 3, Kopljar 3, Gojun 1, Horvat 1, Karačić, Štrlek 4, Čupić 2, Mamić, Slišković 2, Brozović, Kozina 3. Izbornik: Željko Babić

DANSKA: Landin (4+0), Green (6+0); Christiansen 3, Mensah 2, Mortensen 1, Noddesbo, Svan 9, R. Toft Hansen, Mollgaard, Sondergaard, H. Toft Hansen, Hansen 8, Olsen, Damgaard. Izbornik: Gudmundur Gudmundsson

Rezultati 3. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša:

Tunis - Katar 25-25 Hrvatska - Danska 27-24

Večeras: Francuska - Argentina

LJESTVICA: 1. Francuska 2 2 0 0 60-43 4 2. Danska 3 2 0 1 80-69 4 3. Hrvatska 3 2 0 1 77-80 4 4. Katar 3 1 1 1 75-83 3 5. Tunis 3 0 1 2 71-81 1 6. Argentina 2 0 0 2 45-52 0

Uživo:

Hrvatska – Danska 27:24

Hrvatska: Ivan Stevanović, Ivan Pešić, Manuel Štrlek Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Ilija Brozović, Krešimir Kozina, Marko Kopljar, Luka Stepančić, Igor Karačić, Marko Mamić, Ivan Slišković, Domagoj Duvnjak, Jakov Gojun

Danska: Landin Jacobsen, Greens Krejberg, Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Noddesbo, Svan, Toft Hansen Rene, Mollgaard Jensen, Sondegaard, Toft Hansen Henrik, Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen

Kraj

60' Christiansen je zabio.

57' Sjajni Svan došao je na brojku od devet golova, 27:23.

56' Čupić za 27:22.

53' Duvnjak je dao svoj osmi gol, kao i Svan, 26:22.

52' Hansen je realizirao sedmerac, 25:21.

49' Stepančić nam donosi najveće vodstvo, 25:20.

48' Štrlek vraća Hrvatsku na plus četiri, 24:20.

47' Nezaustavljivu Svan opet zabijas krila, 23:20.

44' Duvnjak igra sjajno, sada je na sedam golova, 23:19.

43' Hansen je uzvratio s dva gola, 21:19.

42' Bravo Ivabne. Slišković vraća Hravtskoj plus četiri, 21:17.

41' Stepančić za plus tri.

40' Duvnjak je dao svoj peti gol za 18:17.

38' Ćupić vrača prednost Hrvatskoj, igra se gol za gol, 18:17.

38' Hansen ponovno vraća u egal 17:17.

36' Kozina vraća vodstvo, 17:16.

35' Mensah Larse donio je Danskoj izjednačenje, 16:16. Hrvatska očajna u nastavku.

34' Kozina je dao za Hrvatsku, Svan je odmah uzvratio.

33' Svan opet zabija, 15:14.

32 ' Svan odmah daje gol, četvrti na utakmicu, 15:13.

31' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

28' Kopljar je dao sboj treći gol, 15:11. Hansen je uzvratio iz sedmerca.

26' Svan je zabio s krila nakon dobro izrađene akcije, 14:11.

25' Pešić je fenomenalno obranio, nakon toga Duvnjak je zabio iz polukontre, 14:10.

23' Koljar je dao lijep gol nakon sjajne akcije Hravtske, 13:10.

22' Duvnjak je zabio iz kontranapada, 12:10.

20' Kozina se upisao u strijelce, Danci odmah uzvratili preko Mensaha Larse, 11:10.

20' Svan je utrpao s krila, Babić je tražio time out, 10:9.

18 ' Kopljar i Christiansen su zabili, 10:8.

17 ' Mortensen je opet približio dansku na samo minus dva.

16' Hansen je smanjio na 9:6.

15' Duvnjak je dao za 9:5. Hrvatska se izgleda probudila nakon prve loše dvije utakmice.

14' Hansen i Stepančić upisali su se u strijelce.

13' Štrlek trećim golom vraća Hrvatsku na plus tri, 7:4.

12' Svan zabija u donju desnu stranu, 6:4.

12' Sedmerac za Hravtsku izveo je Horvat i zabio, 6:3.

11' Christiansen smanjuje na 5:3.

8' Štrlek je došao do lopte nakon odbijanca i sa šest metara pospremio u mrežu, 5:2.

7' Slišković donosi prednost Hrvatskoj od 4:2.

6' Obje momčadi nisu realizirale po jedan napad.

4' Christiansen je uzvratio, 2:2. Štrlek je vratio vodstvo Hrvatskoj.

3' Duvnjak je prekrasno zabio za 2:1.

2' Gojun je doveo Hrvatsku u vodstvo. Hansen je ekspersno izjednačio.

1' Utakmica je počela.

19:23 - Uskoro počinje utakmica.