PRVACI WARRIORSI IZBORILI SEDMU: / Thompson čudesnim tricaškim rekordom uništio Oklahomu

29.5.2016.
8:25

U finalu Zapadne konferencije su Warriorsi bili na 1-3, a sad imaju priliku postati deseta momčad koja je u doigravanju uspjela preokrenuti taj zaostatak. Oklahoma za svoje drugo NBA finale, prvo su igrali 2012. protiv Miamija i izgubili, nije iskoristila drugu od tri "meč-lopte". O svemu će odlučivati sedma utakmica...

Thompson zabio 41, u posljednjoj četvrtini čak 19

Warriorse je do pobjede predvodio Klay Thompson sa 41 košem, od čega je 19 ubacio u posljednjoj četvrtini. Pogodio je čak 11 trica, što je najbolji učinak svih vremena u NBA doigravanju. Trice je šutirao sjajnih 11-17.

Oklahoma je stalno vodila

Oklahoma je gotovo stalno bila u vodstvu, a uoči posljednje četvrtine imala je prednost od osam koševa. U posljednje četiri minute utakmica je bila u egalu, da bi minutu i 35 sekundi prije kraja Thompson pogodio tricu za vodstvo 104:101.

Mogli su domaćini ponovno sve okrenuti na svoj mlin, ali je Russell Westbrook dva puta izgubio loptu, pa je Stephen Curry košem 14 sekundi prije zvuka sirene potvrdio pobjedu Golden Statea.

Curry je utakmicu završio sa 29 poena, 10 skokova i 9 asistencija.

Westbrook jedan skok od triple-doublea

U redovima Oklahome Kevin Durant je ubacio 29 koševa, a Russell Westbrook je upisao 28 poena, 9 skokova i 11 dodavanja.

Veliko NBA finale već su izborili košarkaši Clevelanda, koji su eliminirali Toronto.

Rezultat:

Oklahoma Thunder - Golden State Warriors 101:108 (finale Zapadne konferencije izjednačeno je na 3-3)