NIŠTA OD PETOG USPONA NA EUROPSKI TRON: / Mađari uništili Jug, Dubrovčani su u finalu bili potpuno nemoćni

27.5.2017.
16:45

JUG CO - SZOLNOK 5-10

JUG CO: Bijač, Macan 1, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Garcia, Marković 2, Pavličević, Vrlić, Perrone, Benić, Obradović, Popadić.

SZOLNOK: Nagy, Gocić 1, Crousillat, Vamos 2, Jansik, Mezei, Aleksić 3, Younger, Prlainović 3 (2), Varga, Kiss 1, Fulop, Kardos.

PETERCI: Jug CO -, Szolnok 2/2.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug CO 11/4, Szolnok 8/3

Nakon što su u četvrfinalu pobijedili grčki Olympijakos, a u polufinalu i osmerostrukog prvaka Europe, talijanski Pro Recco, odabranici trenera Vjekoslava Kobešćaka u finalnom su dvoboju pred prepunim tribinama Duna Arene u Budimpešti, na kojima se okupilo 9000 bučnih navijača, izgubili uvjerljivo od mađarskog Szolnoka kojem je ovo prvi naslov prvaka Europe.

Od početak utakmice Mađari su zaigrali oštro u obrani, Jug je dobio prvu četvrtinu s 2-1, no sve ostale četvrtine pripale su Mađarima koji su imali daleko više snage od iscrpljenih Dubrovčana. Najbolji sastav Mađarske, za koji igraju četiri reprezentativca Mađarske, tri Srbije, te po jedan iz Francuske i Australije, nisu nijednog trenutka dali šansu Jugu da se nakon zaostatka od 4-6 na poluvremenu vrati u igru. Junak dvoboja bio je mađarski vratar Viktor Nagy koji je obranio čak 13 šuteva, dok je Marko Bijač imao samo pet obrana.

Treće mjesto na završnom turniru osvojili su vaterpolisti Pro Recca koji su s 15-6 pobijedili mađarski Eger, dok je u dvoboju za peto mjesto Brescia svladala Olympiakos s 8-5.

UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE, SZOLNOK JE SLAVIO S 10-5 I OSVOJIO SVOJ PRVI NASLOV EUROPSKOG PRVAKA.

5-10 - Sve je gotovo, Kiss je zabio za pet pogodaka prednosti Szolnoka.

5-9 - Čini se da je priča završena, Gocić je zabio svoj prvi gol za ogromnu prednost mađarske momčadi.

POČELA JE ČETVRTA ČETVRTINA

5-8 - Nažalost, Aleksić je vratio Szolnok na tri pogotka prednosti, Jug je u vrlo teškoj situaciji.

5-7 - Ne da se Jug, Lončar je uspio smanjiti zaostatak na minus dva.

4-7 - Szolnok je pobjegao na plus tri, ponovno je strijelac Prlainović iz peterca.

POČELA JE TREĆA ČETVRTINA

4-6 - Szolnok je sada u velikom naletu, evo novog pogotka Vamosa za dva gola plusa mađarskog kluba.

4-5 - Evo nam potpunog preokreta, Vamos je zabio za vodstvo Szolnoka.

4-4 - Nisu dugo Dubrovčani bili u vodstvu, Prlainović je pogodio iz peterca.

4-3 - Rasplamsala se borba u bazenu, Macan je sada vratio Jug u prednost.

3-3 - Iskoristio je Szolnok novog igrača više i izjednačio, zabio je Crousillat.

3-2 - Brzo je Szolnok smanjio zaostatak, pogodak je postigao Aleksić.

3-1 - Dubrovčani su s dva igrača više matirali golmana Szolnoka. Lončar je strijelac za plus dva Juga.

POČELA JE DRUGA ČETVRTINA

2-1 - Maro Joković je pogodio u posljednjoj minuti prve četvrtine za prvo vodstvo Juga.

1-1 - Jugaši su iskoristili prvu situaciju s igračem više, strijelac je Marković.

0-1 - Mađarski klub je poveo pogotkom Andrije Prlainovića.