SUDAR NAKON KOJEG SU SVI ZANIJEMILI: / Stravičan pad klizačice na Igrama u Pjongčangu

Elise Christie šansu za medalju ima još na utrci 1000 metara

17.2.2018.
19:06

Gotovo je nepregledan niz europskih i svjetskih medalja koje je Elise Christie osvojila u dosadašnjem dijelu karijere, no ova 27-godišnja predstavnica Velike Britanije u brzom klizanju nikako nema sreće na olimpijskim borilištima. Dapače.

Na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju Christie je diskvalificirana u svim trima disciplinama, a četiri godine kasnije u Pjongčangu nije završila utrke na 500 i 1500 metara. Zasad je upitno hoće li nastupiti na 1000 metara jer je u utrci najduže dionice pretrpjela pad i bolan udarac u ogradu uz stazu.

Bila je trećeplasirana kada se sudarila s Li Jinyu što ju je izbacilo iz ravnoteže. S leda je iznesena na nosilima i odvezena u lokalnu bolnicu, a suci utrke potvrdili su da sama snosi dio odgovornosti za ono što joj se dogodilo jer je ušla u putanju suparnice.

Njezina omiljena utrka, ona na 1000 metara, na rasporedu je sljedećeg tjedna. Čini se da bi, unatoč teškom padu, deseterostruka europska i trostruka svjetska prvakinja na njoj mogla sudjelovati.