JEŽA ĆE GUTATI TKO U JUGA DIRNE: / Europski prvaci na impresivan način otvorili novu sezonu

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja otvorili su natjecanje u B skupini Lige prvaka domaćom pobjedom protiv mađarskog Egera 10-6 (3-2, 3-2, 3-1, 1-1).

30.11.2016.
22:07
Nel Pavletic/PIXSELL

Jug CO je odigrao odličnu utakmicu i gotovo rutinski stigao do bodova na otvaranju Lige prvaka. Gosti su se držali do sredine druge četvrtine i rezultata 4-4. Tada su odabranici Vjekoslava Kobešćaka napravili seriju 3-0 i pobjegli na 7-4, a do kraja treće dionice i na 9-5. U posljednjih osam minuta rutinski su održali prednost.

Četiri gola Perronea

Jug CO je do pobjede predvodio Felipe Perrone s četiri gola, dok su Maro Joković i Javier Garcia zabili po dva pogotka. Među strijelce su se upisali i Loren Fatović i Luka Lončar. U redovima mađarskog sastava Balazs Erdely je zabio četiri gola, a Boris Vapenski dva pogotka.

U preostalim susretima iz B skupine Barceloneta je pobijedila Partizan 12-5, dok je Pro Recco porazio Waspo s 18-8.

U skupini A Olympiacos, na čijim vratima je branio Josip Pavić, pobijedio je Bresciju 8-4, Szolnoki je kao gost pobijedio OSC 9-8, dok je Spandau na gostovanju porazio Olympic Nicu 8-6.