BARAKUDE OSVOJILE SREBRO! / Ništa od obrane olimpijskog zlata, moćna Srbija bila je jača

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru nakon što je u finalu poražena od Srbije sa 7-11 (2-3, 1-3, 2-3, 2-2).

20.8.2016.
23:59

HRVATSKA - SRBIJA 7-11

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković, Lončar, Joković, Bukić, Macan, Bušlje, Sukno 3, Krapić, Šetka 1, Garcia 2, Bijač

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 4, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk, Duško Pijetlović 2, Nikić 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 2, Prlainović, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović

Bio je to još jedan težak poraz od Srbije, prošle godine izgubili smo u finalu Svjetskog prvenstva s 4-11, a ove godine na Europskom prvenstvu poraženi smo u skupini sa 6-13.

Srbija je dobila prvu četvrtinu s 3-2, ali Hrvatska dva puta nije iskoristila igrača više, a Jokovićev udarac u završnici prve dionice zaustavila je stativa.

Problemi s igračem više

I u drugoj četvrtini Hrvatska je imala problema s realizacijom igrača više, od pet prigoda samo smo jednu realizirali. Srbija je to znala iskoristiti i golovima Nikića, Gocića i Mandića došla je do prednosti 6-3.

Treća dionica je dobro počela za Barakude, već u prvom napadu Burić pogađa za 4-6, ali onda opet problemi s realizacijom igrača više. Joković i Petković ne uspijevaju, a s druge strane Filipović s dva dalekometna pogotka dovodi Srbiju do vodstva 8-4. Minutu i pol prije kraja četvrtine napokon je Sukno zabio s igračem više, ali onda Mandić 'šraubom' ponovno dovodi Srbiju na četiri gola prednosti (9-5).

Treća medalja od osamostaljenja

Ako je i bilo nade u preokret u zadnjoj četvrtini, brzo je usahnula, nakon samo pola minute, kada je Duško Pijetlović pogodio za vodstvo Srbije 10-5. Ovaj puta ključnom se pokazala loša realizacija igrača više, Hrvatska je iskoristila samo dvije od 11 prigoda.

Kod Hrvatske najbolji je bio Sandro Sukno s tri gola. U momčadi Srbije istaknuo se Dušan Mandić sa četiri pogotka.

Ovo je deveta medalja za hrvatske sportaše u Riju, te ukupno treća olimpijska za vaterpoliste od osamostaljenja države, bili su srebrni u Atlanti 1996. i zlatni u Londonu 2012. godine.

UŽIVO:

8' - Kraj utakmice. Srbija je pobijedila s 11-7, Hrvatska je osvojila srebrnu medalju u Riju.

6' - Garcia je zabio, Hrvatska smanjila na 7-11.

5' - Mandić još jednom zabija iz daljine. Kraj priče - 6-11.

4' - Novi igrač više i novi promašaj. Srbija je milimetar od zlata.

1' - Sukno je uspio ekspresno uzvratiti - 6-10.

1' - Potpuni raspad sustava. Pijetlović je zabio iz daljine - 5-10.

POČELA JE POSLJEDNJA ČETVRTINA

8' - Majstorskom šraubom je zabio Mandić i Srbija je opet na plus četiri - 5-9.

7' - Sukno je uspio pogoditi s igračem više - 5-8.

6' - Bijača na vratima mijenja kapetan Pavić.

6' - Filipović još jednim razornim udarcem svladava Bijača. Srbija je sve bliže zlatu - 4-8.

6' - Obranili smo se s igračem manje, ali Bušlje u napadu nije bio precizan.

5' - Sve po starom, još jednom nismo realizirali igrača više. Petković je pogodio gredu.

3' - Nastavljaju se muke s igračem više, Jokovićev udarac je obranio Mitrović.

3' - Zbog prigovora sucima je isključen Tuckov pomoćnik Asić.

3' - Vraća se Srbija na tri gola prednosti, zabio je Filipović iz daljine - 4-7.

1' - Odličan početak, Burić je smanjio na minus dva - 4-6.

POČELA JE TREĆA ČETVRTINA

8' - U zadnjim sekundama smo opet imali igrača više, ali je Garcia pogodio gredu. Iskorištenost igrača više nam je mizernih 1-7.

8' - Opet problemi s igračem više, Hrvatska još jednom nije znala pronaći put do gola.

7' - Ali vrlo brzo uzvraćaju Srbi i opet bježe na plus tri. Zabio je Mandić - 3-6.

6' - Konačno gol s igračem više. Zabio je Šetka - 3-5.

6' - Gocić je s desne strane prebacio Bijača i donio Srbiji veliku prednost - 2-5.

5' - Četvrti put ne iskorištavamo igrača više, ponovno je zaustavljen udarac Jokovića.

5' - Još jedan napad nismo iskoristili, ovaj put se pred golom nije snašao Lončar.

4' - Uspjeli smo se obraniti s igračem manje, ali odmah koju sekundu kasnije je zabio Nikić - 2-4.

3' - Bijač je obranio udarac Mitrovića, na drugoj strani precizan nije bio Petković.

3' - Bukić je promašio u novoj situaciji s igračem više.

POČELA JE DRUGA ČETVRTINA

8' - Kraj četvrtine, minimalna prednost Srbije. Tucak i dalje raspravlja sa sucima.

8' - Tucak je ljutit na suce jer nisu reagirali na Pijetlovićevo udaranje Macana.

7' - Bijač brani udarac Mandića s igračem više.

6' - Uzvraća Garcia i Hrvatska je smanjila na 2-3.

6' - Na drugoj strani Srbija zabija s igračem više, strijelac je Mitrović - 1-3.

5' - Ni drugog igrača više nismo iskoristili, ovaj put nije uspio zabiti Joković.

4' - Odigrali su Srbi brzu kontru, Mandić je pored Sukna zabio za novo vodstvo Srbije - 1-2.

3' - Sukno pogađa iz daljine! Rezultat je 1-1.

3' - Nažalost, Hrvatska ne koristi prvog igrača više, neprecizan je bio Garcia.

2' - Srbija je s igračem više povela s 1-0, strijelac je D. Pijetlović.

POČELA JE PRVA ČETVRTINA

0' - Sviraju himne, za koju sekundu kreće bitka za zlato u Riju. Sretno, Hrvatska!

0' - Bivši hrvatski izbornik Ratko Rudić tvrdi da je naša reprezentacija najtalentiranija na svijetu i da može obraniti naslov iz Londona.

0' - Legendarni Perica Bukić je u izjavi za HRT izrazio uvjerenje da Hrvatska može do novog zlata.

0' - Još je pola sata do početka utakmice. Sve je spremno za veliku borbu za zlato.