BOLAN PORAZ OD DOMAĆINA: / Hrvatski košarkaši izgubili od Argentinaca

30.7.2016.
9:45

Argentina je vodila već nakon prve četvrtine sa 23-10, ali u drugoj četvrtini su naši košarkaši pokazali drugačiju igru s boljim šutem i boljom obranom te je dobili sa 23-22. Na poluvremenu je rezultat bio 45-33 za Argentinu. U trećoj četvrtini Hrvatska je opet slabija i završava je sa zaostatkom od 11 koševa za Argentincima (24-13). U zadnjoj četvrtini suparnici su također bolji sa 28-32.

Najučinkovitiji u redovima naše reprezentacije bio je Mario Hezonja sa 17 pogodaka, dok su Simon i Bogdanović zabili svaki po 10 koševa. Argentinu su predvodili Nocioni sa 19 pogodaka i Delfino sa 13.

Danas protiv Francuza

Danas u 23,00 sata Hrvatska igra protiv Francuske, a od suparnika na turniru joj još preostaje Srbija s kojom nas čeka ogled u ponedjeljak. Ovaj turnir će Hrvatskoj polsužiti kao provjera uoči Olimpijskih igara u Rio de Janeiru.

Argentina: Scola 12, Ginobili 3, Campazzo 8, Laprovitolla 7, Brussino 2, Delfino 13, Vaulet 9, Delia 6, Nocioni 19, Deck, Mainoldi 6, Acuna 12

Hrvatska: Babić 3, Krušlin 4, Stipčević, Simon 10, Hezonja 17, Šarić 5, Ukić 11, Planinić 2, Bilan 6, Šakić 5, Arapović 5, Bogdanović 10