OGLAS

ODLUKA PADA NA POLJUDU: / U Danskoj bez pogodaka, hajdukovci nisu uspjeli probiti obranu Brøndbyja

Nogometaši Hajduka se iz danskog Brondbyja vraćaju s 0:0 iz prve utakmice 3. pretkola Europske lige.

27.7.2017.
21:50
PIXSELL

Rezultat je bolji od igre, pozitivan za Hajduk, iako Splićani nisu zabili pogodak u gostima. No, s obzirom na prikazanu igru Splićani mogu biti jako zadovoljni jer je danska momčad bila bolja većim dijelom utakmice, dok se Hajduk orijentirao prvenstveno na čuvanje vlastitog gola.

Hajduk je bez poraza u posljednih osam utakmica, a nije izgubio ni na pet posljednjih gostovanja u nizu.

TORCIDA U KOPENHAGENU: /

Navijači promarširali ulicama, pogledajte spektakularni korteo

Tijekom prvog poluvremena Hajduk je bio gotovo bezopasan po domaća vrata. Najbolju priliku imao je Gentzoglou u 11. minuti, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora završio je u bloku Brondbyjeve obrane.

Vrlo brzo potom zaprijetio je i Brondby, po lijevoj strani prošao je Vigen, ali srećom po Hajduk nitko od domaćih napadača nije stigao do lopte koja je prošla kroz peterac. U 21. minuti Brondby je dobio slobodan udarac na 18 metara iskosa s lijeve strane, no udarac Mukhtara Stipica je uspio odbiti u polje. Pred sam kraj prvoga dijela udarcem s ruba kaznenog prostora pokušao je i Mensah, no lopta je prošla pored gola.

Brondby opasniji

Na samom početku nastavka Brondby je dva puta zaprijetio preko svoje desne strane, oba puta Mukhtar se ubacio u kazneni prostor, no srećom bio je neprecizan. Pritisak domaćih nastavio se i u 54. minuti, Stipica je loše istrčao na ubačaj iz kuta, lopta je stigla do Pukkija, no njegov je udarac prohujao kroz gužvu u petercu Splićana.

U posljednjih pola sata i Hajduk je uspio zaprijetiti domaćim vratima, no ne i testirati vratara Ronnowa. Radošević je u 64. minuti uspio osvojiti loptu pred domaćim kaznenim prostorom, ali tada se odlučio na šut iskosa kojega je ktome i loše izveo umjesto d povratnom loptom potraži nekog od suigrača koji su bili u boljoj poziciji. Pet minuta potom Futacs je uspio s loptom ući u kazneni prostor, ali ne i pucati jer mu je Roecker odnio loptu s noge.

Nižić zaprijetio u sudačkoj nadoknadi

Veliku priliku Brondby je propustio u 82. minuti, Mukhtar je prošao po lijevom krilu i uposlio Halimija, no udarac kosovskog reprezentativca je prošao pola metra pored vratnice.

Mogao je Hajduk u dubokoj sudačkoj nadoknadi i do pobjede, ali udarac glavom Nižića s pet metara nakon kornera prošao je pored gola.

Uzvrat je za tjedan dana u Splitu. Zbog UEFA-ine kazne Hajduku na Poljudu neće biti gledatelja.

U posljednje četiri godine Danci nisu uspjeli preskočiti posljednju prepreku na putu do Europske lige, a Hajduk to nije učinio u posljednje tri godine.

Trener Joan Carillo na Dance je krenuo u istoj postavi koju je dva puta izveo protiv Levskog. Dosad je to bila dobitna kombinacija, jer su "bijeli" upisali dvije pobjede, 1:0 kod kuće i 2:1 u gostima. Brøndby je u 2. pretkolu izbacio finski VPS s ukupnih 3:2.

UŽIVO:

Brøndby - Hajduk 0:0

Brøndby (4-1-3-2): Rønnow, Larsson, Arajuuri, Röcker, Crone, Norgaard, Fisker, Mukhtar, Christensen, Mensah, Pukki

Hajduk (4-3-2-1): Stipica, Tudor, Nižić, Lopez, Memmolla, Savvas, Radošević, Hamza, Vlašić, Futacs, Erceg

90+4 - Nižić je pokušao glavom nakon ubačaja iz kuta, ali lopta je otišla preko gola

90+3 - Crveni karton za Arajuurija. Igrač Brondbyja dobio je drugi žuti karton zbog oštrog starta na Futascu i neće imati pravo nastupa na Poljudu

90'- Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

88' - Probao je Futacs iskosa s lijeve strane, ali je bio u zaleđu na dodavanje Ohandze.

87' - Ubacio je Radošević s lijeve strane, ali njegova lopta nije pronašla nekog od igrača u crnim dresovima

80' - Žuti karton za Fiskera zbog prekršaja na Vlašiću

76' - Na promjenu se odlučio i trener Danske momčadi, Cristensen izlazi, u igri je Halimi

74' - Druga izmjena u Hajduku, Ohandza mijenja Ercega

70' - Juranović je ušao umjesto Tudora koji je žali na ozljedu

64' - Možda je Radošević mogao bolje reagirati kad je ušao u kazneni prostor, uposliti Hamzu, ali je odlučio sam okončati akciju i nije ispalo dobro

62' - Mijenjaju Danci, izašao je Mensah, ušao Wilczek

58' - Ponovno kombinacija Vlašića i Ercega, ali blokiran je pokušaj Hajdukovog napadača

55' - Futacs je ubacio u šesnaesterac, a lopta došla do Memolle koji je šutirao s 25 metara, ali nije bio precizan

48' - Prvi opasan pokušaj Danaca u nastavku, ubacio se Mukhtar iz drugog plana, oštro tukao, ali na Hajdukovu sreću, iznad gola

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Brøndbyju

Kraj prvog poluvremena

45' - Bez promjene rezultata, ostaje 0:0.

40' - Nižić je blokirao udarac Vigena, koji je ušao u kazneni prostor Hajduka s lijeve strane.

33' - Prvi žuti karton za Hajduk, dobio ga je Futacs

27' - Sjurio se Erceg prema vratima Brondbyja, sjajno ga je proigrao Vlašić, ali se napadač Hajduka na kraju spetljao

21' - Stipica je obranio Mukhtarov pokušaj iz slobodnog udarca, nakon toga uhvatio loš udarac Vigena

17' - Radošević je pokušao s lijeve strane pronaći Savvasa koji se našao u zaleđu

11' - Sjajna prilika za Hajduk! Savvas, kojemu je dodao Erceg je tukao, lopta je udarila nekog od danskih igrača i završila u gol-autu.

8' - Dobro ubačena lopta iza Hajdukove obrane, pokuša je Mensah glavom dodati suigraču, ali je Stipica uhvatio tu loptu

5' - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Arajuuri

3' - Prva poluprilika za Hajduk, Memolla je ubacio, ali je Savvas blokiran

1' - Počela je utakmica u Brøndbyju, predgrađu Kopenhagena. Sudac utakmice je Kevin Clancy iz Škotske, odakle dolaze pomoćnici Graeme Stewart i Jordan Stoke

19:52 - Hajdukovci se zagrijavaju na Brøndby Stadiumu