ODLIČAN POČETAK SEZONE: / Cibona stigla do velike pobjede na otvaranju ABA lige

Košarkaši Cibone ostvarili su pobjedu na startu nove sezone regionalne ABA lige svladavši u nedjelju Igokeu sa 71-61 (28-15, 16-18, 11-16, 16-12) na gostovanju u Laktašima.

2.10.2016.
18:55

Cibona je već u 16. minuti utakmice imala prednost od 20 koševa (42-22), ali je momčad DamiraMulaomerovića dopustila Igokei da se u 29. minuti približi na samo četiri koša zaostatka (49-53). Ipak, serijom 15-0 'vukovi' su u 34. minuti ponovno došli do +19 (68-49), što im je bilo dovoljno za pobjedu.

U prvoj ovosezonskoj Ciboninoj utakmici najbolji dojam su ostavili hrvatski reprezentativac ŽeljkoŠakić s 18 koševa, 9 skokova i 3 asistencije. AnteŽižić je postigao 17 poena uz osam skokova, a NebojšaJoksimović je pogodio četiri trice za 14 koševa te podijelio šest asistencija. Kod domaćina je najefikaniji bio Draško Albijanić s 14 poena.

Ovim dvobojem je zaključeno prvo kolo ABA lige, a Cibona će svoju utakmicu 2. kola odigrati u utorak, 4. listopada, kad će u KC D. Petrović ugostiti crnogorski Mornar iz Bara.