POBJEDA I PORAZ: / Cedevita pregazila, a cibosi izgubili u Laktašima

U susretu 21. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su pobijedili Tajfun 94-61 vrativši se na drugu poziciju na ljestvici.

24.1.2016.
22:45
Goran Stanzl/PIXSELL

Cedevita ja rutinski stigla do 16. pobjede. Već nakon prve četvrtine je imala 13 koševa prednosti. Do poluvremena je prednost narasla na +18 (49-31), na kraju treće dionice bilo je 23 koša viška (71-48), a na koncu velikih 33 koševa razlike. Cedevitu su do trijumfa predvodili Miro Bilan sa 15 koševa, osam skokova i pet asistencija, Jacob Pullen i Lovro Mazalin sa po 13 koševa, William Henry Walker je dodao 12, a Luka Babić 11 koševa. Kod gostiju najefikasniji je bio Emir Zimić sa 13 koševa.

U ranije odigranom susretu Cibona je poražena u Laktašima od Igokee 57-68 upisavši 12. poraz sezone. Cibona je dobro otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine je imala tri koša viška (17-14). Međutim 'vukovi' su u drugoj dionici zabili svega osam koševa, a domaćin 15, pa se na odmor otišlo rezultatom 29-25 za Igokeu. Treća dionica je također pripala domaćinu (20-14), koji je u zadnjoj četvrtini samo potvrdio pobjedu. Igokeu su do devete pobjede sezone predvodili Vuk Radivojević sa 16 koševa, Miloš Komatina sa 12 koševa, te Nikola Pešaković s osam koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Ante Žižić sa 13 koševa i 12 skokova, te Ivan Siriščević sa 10 koševa.

Na ljestvici vodi Budućnost sa 40 bodova ispred Cedevite (37), Crvene zvezde (35) i Mega Leksa (35). Rezultati - 21. kolo: Cedevita - Tajfun 94-61 Igokea - Cibona 68-57 Sutjeska - Mega Leks 68-73 Igrano u subotu, 24. siječnja: Union Olimpija - Zadar 84-76 MZT - Krka 69-67

Odigrano u petak: Metalac - Budućnost 61-67

Igraju u ponedjeljak: Partizan - Crvena zvezda (21.00)