VLAŠIĆ OSTAO NA KLUPI: / Everton preokretom do pobjede, briljantan pogodak Sigurdssona

Everton je četvrtom pobjedom u zadnjih pet kola skočio za još jednu poziciju i sada je deveti s 25 bodova.

18.12.2017.
23:13

U posljednjem susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je pobijedio Swansea City s 3-1, a hrvatski nogometaš Nikola Vlašić nije nastupio za domaći sastav.

Gosti su poveli u 35. minuti golom Leroya Fera nakon ubačaja iz kornera, no Everton je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela preko Dominica Calvert-Lewina. Mladi napadač je ispravio pogrešku svog starijeg i iskusnijeg suigrača Waynea Rooneyja koji je promašio kazneni udarac. Rooneyjev udarac je Lukasz Fabianski obranio skrenuvši loptu u vratnicu, no Calvert-Lewin je pospremio odbijanac iza leđa poljskog vratara.

VLAŠIĆ ZA NOVU GODINU IMA SAMO JEDNU ŽELJU I TVRDI: /

'Ostao bih u Hajduku da smo ušli u skupine Europske lige'

Rooney ispravio pogrešku

Domaćin je preokrenuo rezultat u 65. minuti sjajnim pogotkom Gylfija Sigurdssona s više od 20 metara. Svoju pogrešku iz prvog dijela Rooney je ispravio u 74. minuti zabivši za 3-1 iz novog kaznenog udarca. Fabianski je ponovo pogodio stranu, ali je Rooneyjev udarac bio prejak. Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić utakmicu je pratio s kupe domaćeg sastava.

Everton je četvrtom pobjedom u zadnjih pet kola skočio za još jednu poziciju i sada je deveti s 25 bodova, dok je Swansea City i dalje na začelju s 12 bodova.