VLAŠIĆ DEBITIRAO U PREMIER LIGI: / Everton doživio debakl na Goodisonu, Koeman pružio priliku Nikoli

Nogometaši Evertona su 3. kolu engleske Premier lige na svome Goodison Parku poraženi od Tottenhama s 0-3, a za domaće je posljednjih desetak minuta zaigrao i naš Nikola Vlašić.

9.9.2017.
17:56

Bivši nogometaš Hajduka je pri kraju prijelaznog roka potpisao petogodišnji ugovor s Evertonom, a trener Ronald Koeman mu je odlučio pružiti priliku već u prvoj utakmici. Vlašić (19) je ušao u igru u 80. minuti umjesto Idrisse Gueyea i tako stekao prvo premierligaško iskustvo u karijeri.

Na njegovu žalost, debi neće pamtiti po dobrom jer je Tottenham deklasirao Everton. Harry Kane je bio dvostruki strijelac, a jedan je pogodak dodao Christian Eriksen. Kane je tako došao do svog 80. pogotka u Premier ligi (ukupno stotog) u 120. nastupu. Brži je u povijesti bio samo Alan Shearer kojem su trebale 102 utakmice za 80 golova.

GUARDIOLA RAZVALIO KLOPPA: /

Manchester City pomeo nemoćni Liverpool, ovo mu nije uspjelo punih 80 godina

Arsenal je na Emiratesu pobijedio Bournemouth s 3-0, došavši do drugog ovosezonskog slavlja. Dvostruki je strijelac za Topnike bio Danny Welbeck, a jedan je pogodak dodao Alexandre Lacazette.

U dvoboju dva posljednja engleska prvaka Chelsea je slavio na gostovanju kod Leicester Cityja s 2-1. Alvaro Morata je doveo Bluese u vodstvo u 41. minuti, a na 2-0 je povisio bivši veznjak Leicestera N'Golo Kante. Poraz Lisica je pogotkom s bijele točke u 62. minuti ublažio Jamie Vardy.